TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kontrola rodzicielska na telefon – blokada rodzicielska – ISPortal

Choć internet i aplikacje są przydatnymi narzędziami, pozwalającymi w wielu przypadkach pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka, nie ulega wątpliwości, że są również pełne zagrożeń dla najmłodszych. Z tego powodu wielu opiekunów decyduje się na nałożenie kontroli rodzicielskiej na telefon dziecka. Dostępne obecnie aplikacje i ich funkcje dają szerokie możliwości nadzorowania aktywności dziecka na urządzeniu oraz w Internecie, co pozwala w kompleksowy sposób zadbać o jego bezpieczeństwo.

Kontrola rodzicielska na telefon

Dzieci często nie są w stanie same rozpoznać czyhających w Internecie zagrożeń. Tymczasem nieograniczony dostęp do treści może negatywnie wpłynąć na ich rozwój pod wieloma względami. Kontrola rodzicielska na telefon dziecka może mieć postać aplikacji, ustawień wbudowanych w system Android bądź też usługi oferowanej przez operatora sieci. Dzięki ich obecności możemy ograniczyć dostęp dziecka do niektórych aplikacji, a także pobierania nowych, które byłyby nieodpowiednie dla jego wieku. Rodzic może również zdecydować o wyłączeniu dostępu do internetu oraz ustalić, jak długo dziecko może korzystać z danej aplikacji lub telefonu w ogóle. To jednak nie wszystkie możliwości, które daje dobra aplikacja na telefon dziecka. Kontrola rodzicielska może również polegać na obserwowaniu, jak wygląda czas pociechy spędzany na urządzeniu, a nawet gdzie aktualnie się znajduje.

Aplikacja na telefon kontrola rodzicielska

Jeżeli chcemy mieć możliwość nadzorowania tego, co dziecko robi na swoim telefonie, dobrym wyborem będzie między innymi funkcjonalna aplikacja. Blokada rodzicielska na telefon posiada wiele funkcji, które w kompleksowy sposób zabezpieczają najmłodszych przed zagrożeniami obecnymi w Internecie. Dzięki niektórym z nich rodzic może uzyskać powiadomienie na swoim telefonie o tym, że dziecko pobrało aplikację, jego telefon zaraz się rozładuje lub że znalazło się w przestrzeni oznaczonej przez nas jako strefa zagrożenia. Kontrola rodzicielska na telefon dziecka pozwala również wyłączyć opcję otrzymywania wiadomości zachęcających do skorzystania z płatnych usług, a także uchronić dziecko przed dokonywaniem płatności w grach. Jest również ważnym narzędziem w przeciwdziałaniu oraz walce z uzależnieniem od ekranu.

Blokada rodzicielska na telefon – jaką wybrać?

Wielu rodziców zastanawia się, jaka kontrola rodzicielska na telefon będzie najlepszym wyborem. Opcji jest wiele, dlatego warto w pierwszej kolejności określić, jaki zakres funkcji jest nam niezbędny. Jeżeli chcemy tylko ograniczyć możliwość pobierania przez dziecko aplikacji, możemy to w łatwy sposób uczynić modyfikując ustawienia aplikacji Google Play. W zakładce ,,Rodzina” możemy określić, do jakich aplikacji dziecko może mieć dostęp, a także ustalić kod zabezpieczający. Rodzice, którzy chcą, by nadzór obejmował szerszy zakres aktywności dziecka na urządzeniu, mogą postawić na bezpłatną, popularną aplikację Google Family Link. Powinna być zainstalowana na telefonie dziecka, a także rodzica, który z poziomu swojego urządzenia może dostosować szereg ograniczeń. Dzięki tej aplikacji na telefon dziecka kontrola rodzicielska może obejmować między innymi dostęp do wybranych stron internetowych i treści, a także określać limit czasowy korzystania ze smartfona.

Aplikacja blokada rodzicielska na telefon – pozostałe opcje

Korzystne opcje oferują nam również operatorzy sieci komórkowych. W wielu z nich dostępna jest możliwość nałożenia kontroli rodzicielskiej na telefon dziecka. Choć są to zazwyczaj płatne aplikacje, miesięczne kwoty są niskie, a funkcjonalność wysoka. Nierzadko mamy możliwość wypróbowania ich przez pierwszy miesiąc za darmo. Niezależnie od tego, z jakiego źródła pochodzi aplikacja, blokada rodzicielska na telefon to narzędzie, które warto wdrożyć, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Pamiętajmy jednak, by wcześniej przeprowadzić z pociechą rozmowę na ten temat – nakładanie ograniczeń w tajemnicy może poważnie zaważyć na relacji i zaufaniu.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...