TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konsolidacja w polskim IT

W grupie Atende zapadła decyzji o konsolidacji. Do tej pory Codeshine była spółka zależną. Teraz zostanie w całości wchłonięta przez spółkę matkę.


Atende jest jedną z czołowych grup kapitałowych w branży IT w Polsce. Specjalizuje się w projektach z obszaru integracji teleinformatycznej. Codeshine jest jej spółką zależną z siedzibą w Warszawie. Od 2014 r. tworzy oprogramowanie webowe i mobilne dla klientów B2B z różnych branż.

Atende posiada 100 proc. udziałów w Codeshine. Teraz nastąpi przeniesienie majątku do spółki dominujące, a następnie integracja obu spółek i ich działalności.

Zarząd wyjaśnia, że krok ten służy ułatwieniu wykorzystywania kompetencji zespołu tworzącego Codeshine. Gdy stanie się dosłowną częścią Atende możliwe będzie zoptymalizowanie efektywności i usprawnienie wspólnych działań, które prowadzone są w obszarze tworzenia oprogramowania.

Włączenie Codeshine do struktury organizacyjnych i projektów prowadzonych przez Atende to krok w kierunku uproszczenia struktury grupy kapitałowej i obniżenie kosztów.

Źródło: crn.pl, atende.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...