TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Mobilna wielofunkcyjna przyczepa do wdmuchiwania światłowodów SPARK-T1

Wdmuchiwanie kabli światłowodowych staje się coraz bardziej popularne, jednak w dalszym ciągu kojarzy się z angażowaniem dużej ilości sprzętu oraz osób, które będą musiały go obsługiwać. W związku z tym, proces uchodzi za skomplikowany, czasochłonny oraz angażujący spore zasoby logistyczne. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim jest mobilna wielofunkcyjna przyczepa do wdmuchiwania światłowodów SPARK-T1, możliwe jest znaczące usprawnienie tych czynności, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

pasek

Prezentowane rozwiązane dostępne jest w ofercie xbest.pl do zakupu jak i oferowany jest jego wynajem.

W przypadku standardowej operacji wdmuchiwania światłowodów za każdym razem ekipa instalatorów zmieniająca lokalizację instalacji wraz z wdmuchiwarką, zmuszona jest do skoordynowania kilku samochodów, zarządzania 3-4 niezależnymi urządzeniami i podłączenia ich ze sobą za każdym razem. Po zakończeniu procesu instalatorzy muszą załadować osprzęt z powrotem na samochody, podłączyć przyczepy do haków holowniczych i zabezpieczyć wszystkie przyrządy. Cały proces instalacji i załadowania w sumie może zająć 30-60 min. dla każdej lokalizacji. Ponadto, bardzo często jest to wykonywane kilka razy w ciągu dnia, niejednokrotnie na wąskich ulicach i w korku.

SPARK-T1 to mobilna przyczepa eliminująca powyższe trudności, która w swojej konstrukcji posiada zintegrowany kompresor KAESER M17A z osuszaczem oraz miejsce na bęben kablowy z automatycznym podajnikiem. Jednym z najważniejszych atutów prezentowanego rozwiązania jest znacząca oszczędność czasu, na poszczególnych etapach pracy, gdyż całość jest gotowa do działania w zaledwie 60 sekund! Dodatkowo rozwiązanie to eliminuje konieczność wożenia osobno wszystkich elementów składowych zestawu do wdmuchiwania. Całość wykonana jest z elementów odpornych na szkodliwe warunki zewnętrzne powodujące np. powstawanie korozji na metalowych elementach.

W skład zestawu wchodzą:

– Kompresor KAESER M17A wyposażony w silnik HONDA GX 630 o mocy 15.5 kW, pozwalający uzyskać ciśnienie robocze na poziomie 15 barów co przekłada się na bezproblemowe wdmuchiwanie większości kabli mikrokanalizacyjnych na duże dystanse. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kompresor został przerobiony, tj. pozbawiony sporej części swojej obudowy,  w porozumieniu z KAESER Kompressoren, dzięki czemu nadal objęty jest 12 miesięczną, mobilną gwarancją producenta.

– Osuszacz powietrza, którego zadaniem jest schłodzenie sprężonego powietrza, co oprócz obniżenia jego temperatury, pozwala na usunięcie z niego wilgoci oraz innych niepożądanych substancji jak np. mgiełki olejowej.

– Instalacja pneumatyczna, która oprócz zasilania wdmuchiwarki światłowodowej, pozwala na przyłączenie do niej małych narzędzi pneumatycznych (np. klucze udarowe itp.).

– Automatyczny wózek na bęben kablowy z podajnikiem, pozwalający na załadowanie bębna o maksymalnej masie 1000kg oraz o wymiarach do 160 cm wysokości i 120 cm szerokości, bezpośrednio z poziomu gruntu, w kilka minut, bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń (jak np. wózek widłowy). Ten funkcjonalny mechanizm eliminuje konieczność ręcznego podawania kabli, co znacząco usprawnia proces wdmuchiwania światłowodów. Dzięki automatycznemu podajnikowi, operatorzy mogą oszczędzić czas i skupić się na kluczowych zadaniach. Podajnik posiada zabezpieczenie utrzymujące bęben na swoim miejscu podczas transportu, dodatkowo rozkładając masę po równo na każdą ze stron, dzięki czemu przyczepa zachowuje stabilny tor ruchu na drodze i przy pokonywaniu zakrętów. 

Wdmuchiwarka do kabli światłowodowych nie jest częścią zestawu z przyczepą, urządzenie należy zakupić osobno – również dostępne w ofercie xbest.pl. Dodatkowo oferujemy możliwość wynajmu wdmuchiwarki światłowodowej, w tym celu prosimy o kontakt z działem handlowym, który udzieli informacji o warunkach oraz kosztach wynajmu.

Do przemieszczania się przyczepą na terenie Polski wymagane jest prawo jazdy kategorii B+E.

Przyczepa posiada wszystkie certyfikaty CE, a także została wyposażone w awaryjne wyłączniki zasilania oraz wszystkich elementów wykonujących prace mechaniczne – kompresor, automatyczny podajnik itp.

Wlew paliwa dostępny z zewnątrz przyczepy, przez co całość może zostać łatwo zatankowana bez konieczności otwierania zestawu na stacji benzynowej. Zamontowany układ odprowadzania spalin na zewnątrz przyczepy zapewniający komfort i bezpieczeństwo pracy. Całość wyposażona jest w rozkładane podpory, unieruchamiające zestaw na czas pracy. 

Na poniższym filmie zaprezentowane jest działanie przyczepy SPARK-T1:

Pełna oferta mobilnej wielofunkcyjnej przyczepy do wdmuchiwania światłowodów SPARK-T1 dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnej ceny oraz dostępności prezentowanego rozwiązania, zarówno do zakupu jak i na wynajem.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...