Koncesja TVN24 przedłużona

TVN24 otrzyma przedłużenie koncesji satelitarnej. Taką decyzję podjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Rada podjęła też uchwałę pokrywająca się z lexTVN, co ma zmusić Grupę Discovery do odprzedaży 51 proc. udziałów w spółce TVN.

Na posiedzeniu KRRiT w dniu 22.09 odbyło się głosowanie w sprawie koncesji dla TVN24. Za przedłużeniem głosowało czterech członków, a tylko jedna osoba była przeciw.

Decyzja uspokaja też operatorów telekomunikacyjnych, którzy oferowali pakiety telewizyjne. Dzięki temu nie muszą oni zmieniać swojej oferty.

Jednocześnie Rada podjęła uchwałę mającą uporządkować zasady rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce. Dotyczy to możliwości „działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.

W uchwale znajduje się zapis odmawiający prawa do posiadania koncesji podmiotom, które chociaż mają siedzibę w Polsce, to zależne są od podmiotów spoza EOG.

A taka sytuacja dotyczy TVN, gdyż należy w całości do amerykańskiej Grupy Discovery.

Przewodniczący KRRiT został poprzez tę uchwałę zobowiązany do wezwania właścicieli spółek medialnych do usunięcia takich naruszeń, które mogłyby odebrać im koncesję. Dla TVN oznacza to konieczność odsprzedaży przez Grupę Discovery 51 proc. udziałów.

Źródło: businessinsider.com.pl