TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Koncesja TVN24 przedłużona

TVN24 otrzyma przedłużenie koncesji satelitarnej. Taką decyzję podjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Rada podjęła też uchwałę pokrywająca się z lexTVN, co ma zmusić Grupę Discovery do odprzedaży 51 proc. udziałów w spółce TVN.

Na posiedzeniu KRRiT w dniu 22.09 odbyło się głosowanie w sprawie koncesji dla TVN24. Za przedłużeniem głosowało czterech członków, a tylko jedna osoba była przeciw.

Decyzja uspokaja też operatorów telekomunikacyjnych, którzy oferowali pakiety telewizyjne. Dzięki temu nie muszą oni zmieniać swojej oferty.

Jednocześnie Rada podjęła uchwałę mającą uporządkować zasady rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce. Dotyczy to możliwości „działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.

W uchwale znajduje się zapis odmawiający prawa do posiadania koncesji podmiotom, które chociaż mają siedzibę w Polsce, to zależne są od podmiotów spoza EOG.

A taka sytuacja dotyczy TVN, gdyż należy w całości do amerykańskiej Grupy Discovery.

Przewodniczący KRRiT został poprzez tę uchwałę zobowiązany do wezwania właścicieli spółek medialnych do usunięcia takich naruszeń, które mogłyby odebrać im koncesję. Dla TVN oznacza to konieczność odsprzedaży przez Grupę Discovery 51 proc. udziałów.

Źródło: businessinsider.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...