TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne zmiany w Polskim Ładzie od 1 lipca

Nic w Polskim Ładzie nie jest tak stałe, jak ciągłe jego zmiany. Od wprowadzenia tego rewolucyjnego systemu ciągle następują jakieś jego modyfikacje. Kolejne już są zapowiedziane i mają zostać wdrożone 1 lipca 2022 r.

Wielka zmiana w historii polskich podatków czyli Polski Ład ma zaledwie trzy miesiące, a już pojawiło się wiele zmian, nowelizacji i modyfikacji tego planu. Teraz czeka go kolejna przebudowa. Zmiany będą dotyczyły zmiany stawki PIT dla podatników na skali podatkowej – emerytów, rencistów, pracowników zleceniobiorców czy niektórych przedsiębiorców, ale nie tylko.

Co dokładnie ma się zmienić w Polskim Ładzie?

Od 1 lipca 2022 r. nastąpi obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc. dla podatników rozliczających się według skali (wymienieni powyżej). Składka na ubezpieczenie zdrowotne zostanie wyłączona z podstawy opodatkowania dla podatników na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej.

Zlikwidowana zostanie wprowadzana z wielką pompą ulga dla klasy średniej. Będzie to dotyczyć 3,1 mln osób.

Samotni rodzice ponownie będą mogli rozliczać się wraz z dzieckiem. Zmiana ta zastąpi ulgę dla samotnych rodziców, która wynosiła 1,5 tys. zł.

Bez zmian pozostaną kwota wolna od podatku – 30 tys. zł oraz próg podatkowy- 120 tys. zł.

Ministerstwo Finansów podaje, że zmiany będą korzystne dla prawie 13 milionów osób. Ich koszt dla budżetu państwa ma wynieść 15 miliardów zł rocznie.

Źródło: fakt.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...