TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne kanały zakazane

Od 1 października 2023 r. kolejne kanały będą zakazane w naszym kraju. Jest to efekt decyzji UKE w sprawie blokowania kanałów, które mogą szerzyć propagandę rosyjką. Na liście znalazły się RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook, Katehon.

Pierwsze Rozporządzenie Rady (UE), które następnie przyjęte przez UKE, dotyczące zakazu nadawania kanałów związanych z Rosją, pojawiło się już w marcu 2022 r. Wtedy zakazem objęto szereg programów Russia Today oraz program Sputnik.

W styczniu 2023 r. UKE opublikował Rozporządzenie wykonawcze Rady, w którym do wcześniej zabronionych kanałów dołączyły kolejne.

23 czerwca 2023 r. opublikowano kolejny pakiet kanałów, których emisja jest zakazana z uwagi na prezentowaną w nich rosyjską propagandę. W rozporządzeniu znalazły się następujące kanały, które objął zakaz nadawania:
– RT Balkan,
– Oriental Review,
– Tsargrad,
– New Eastern Outlook,
– Katehon.

Zakaż obowiązuje od 1 października 2023 r. Od tego momentu dostawcy usług telekomunikacyjnych zobowiązani są do blokowania dostępu do informacji rozpowszechnianych przez te podmioty. Dotyczy to telewizji kablowej, satelitarnej, telewizji internetowej, internetowych platform czy aplikacji pozwalających udostępniać pliki wideo.

Źródło: UKE

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze