TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Znany termin hakowania mObywatela

Aplikacja mObywatel to wiele usług cyfrowych ułatwiających korzystania z dokumentów i nie tylko. Znajduje się w niej mDowód czy tymczasowe prawo jazdy, można za jej pośrednictwem opłacać niektóre podatki czy sprawdzać swoje dane. Wciąż pojawiają się pomysły na to, jak można rozszerzyć ofertę mObywatela. Szeroka oferta to także obszerna baza danych. I właśnie jej będzie dotyczyć akcja hakowania mObywatela, której termin już znamy.

Centralny Ośrodek Informatyki postanowił zorganizować mHack na mObywatela. Zaprasza do niego studentów, którzy będą mierzyć się z otwartymi bazami danych aplikacji. Tym razem próby hakowanie nie będą dotyczyły zabezpieczeń, ale tego, co mogą i czego potrzebują użytkownicy mObywatela i co jej możliwe dzięki jego bazie danych.

W trakcie mHaku zespołu złożone z 3-5 osób będą opracowywać narzędzia automatyzujące lub optymalizujące dla użytkowników mObywatela. Pozwoli to stworzyć nową, praktyczną funkcję aplikacji z wykorzystaniem publicznie dostępnych danych.

Dla tych, którym zadanie pójdzie najlepiej, przewidziana jest nagroda w wysokości 50 tys. zł. Ich pomysł ma też szansę na realizację. Dla młodych programistów to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności na produkcie, który dostępny jest dla milionów Polek i Polaków.

mHack odbędzie się w dniach 21-22 października 2023 roku w hotelu Novotel we Wrocławiu. Do 13 października przyjmowane są zapisy. Chętni muszą posiadać status studenta oraz umiejętności programistyczne.

Źródło: Centralny Ośrodek Informatyki, benchmark.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...