Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Znany termin hakowania mObywatela

Aplikacja mObywatel to wiele usług cyfrowych ułatwiających korzystania z dokumentów i nie tylko. Znajduje się w niej mDowód czy tymczasowe prawo jazdy, można za jej pośrednictwem opłacać niektóre podatki czy sprawdzać swoje dane. Wciąż pojawiają się pomysły na to, jak można rozszerzyć ofertę mObywatela. Szeroka oferta to także obszerna baza danych. I właśnie jej będzie dotyczyć akcja hakowania mObywatela, której termin już znamy.

Centralny Ośrodek Informatyki postanowił zorganizować mHack na mObywatela. Zaprasza do niego studentów, którzy będą mierzyć się z otwartymi bazami danych aplikacji. Tym razem próby hakowanie nie będą dotyczyły zabezpieczeń, ale tego, co mogą i czego potrzebują użytkownicy mObywatela i co jej możliwe dzięki jego bazie danych.

W trakcie mHaku zespołu złożone z 3-5 osób będą opracowywać narzędzia automatyzujące lub optymalizujące dla użytkowników mObywatela. Pozwoli to stworzyć nową, praktyczną funkcję aplikacji z wykorzystaniem publicznie dostępnych danych.

Dla tych, którym zadanie pójdzie najlepiej, przewidziana jest nagroda w wysokości 50 tys. zł. Ich pomysł ma też szansę na realizację. Dla młodych programistów to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności na produkcie, który dostępny jest dla milionów Polek i Polaków.

mHack odbędzie się w dniach 21-22 października 2023 roku w hotelu Novotel we Wrocławiu. Do 13 października przyjmowane są zapisy. Chętni muszą posiadać status studenta oraz umiejętności programistyczne.

Źródło: Centralny Ośrodek Informatyki, benchmark.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....