TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kaspersky ostrzega przed „Wiedźminem”, „Minecraftem” i „CS: Go”

Firma zajmująca się bezpieczeństwem użytkowników alarmuje, że rośnie dzienna liczba zablokowanych przekierowań do lub ze szkodliwych stron powiązanych z różnymi grami. Wśród przywoływanych tytułów widnieje gra polskich deweloperów z CD Project Red, czyli „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Eksperci Kaspersky Lab podają, iż oszuści najczęściej próbują skusi użytkownika otrzymaniem darmowej kopii gry, dodatków czy – zwłaszcza w przypadku tytułów sieciowych – cheatów i ułatwiaczy rozgrywki. Liczba przekierowań na strony szkodliwe w kwietniu wzrosła aż o 54%, w porównaniu z początkiem roku 2020.

Maria Namiestnikowa, ekspertka ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky, wyraża opinię, że metody przestępców nie należą do wyrafinowanych. Gracze zostali wyłonieni jako użytkownicy bardzo podatni na ataki phishingowe oraz skłonni do klikania szkodliwych odnośników w kontekście gier.

Według najnowszych danych tylko sam Minecraft stał się podstawą do około 130 tys. oszustw.

Najnowszą grą CD Project Red będzie Cyberpunk 2077. Premiera tytułu została przeniesiona na 19 listopada 2020 roku.

Źródło: dobreprogramy.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze