TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jakie kanały oglądają Polki i Polacy? TVP1 na pierwszym miejscu, TV Republika z największym awansem

W pierwszym półroczu 2024 r. najchętniej oglądaną stacją była TVP1. Wyprzedziła TVP2 i TVN. Sukcesem może pochwalić się TV Republika. Po zmianach w Telewizji Polskiej zajęła ona miejsce po stacji TVP Info.

Chociaż TVP 1 jest na pierwszym miejscu oglądalności, to odnotowała spadek w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Obecnie jej udział w rynku wynosi 7,09 proc. Rok temu było to aż 11,04 proc.

Na drugim miejscu znalazła się stacja TVN, która awansowała z miejsca czwartego. Przewrotnie także w tym wypadku pojawił się spadek oglądalności i obecnie stacja ma 6,6 proc. udziału w rynku.

Na trzecim miejscu jest TVP2. W tym wypadku spadek wyniósł 12,7 proc. Na miejscu czwartym znalazł się Polsat.

Na kmiejscach 7-10 znalazły się:
– TVN7,
– TV4,
– TV Puls.

Poważny spadek TVP Info, TV Republika awansowała

Za kanałami ogólnymi znalazły się w zestawieniu stacje informacyjne TVN 24 oraz TV Republika. Pierwsza ma 6,46 proc. udziału, a druga 3,15 proc. W przypadku TV Republika widoczny jest spektakularny wzrost udziały, bo jest to aż 3050 proc.

Jest to efekt przejścia widzów TVP Info do tej stacji po tym, gdy w grudniu 2023 r. po zmianach w ekipie rządzącej nastąpiły także zmiany w Telewizji Polskiej. Głównie po tym, gdy sygnał stacji newsowej telewizji publicznej został na pewien czas wyłączony.

Spowodowało to spory spadek w zestawieniu TVP Info. Udział mniejszy o 253 proc. spowodował zajęcie dopiero 15 miejsca. Wcześniej było to miejsce szóste, które teraz zajmuje TV Republika.

Źródło: Wirtualne Media

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze