TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jak wyglądało przenoszenie numerów w II kwartale 2023 roku?

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raporty z przenoszenia numerów w drugim kwartale 2023 r. Widać w nich zarówno ruch w sieciach komórkowych, jak i stacjonarnych. W przypadku sieci mobilnych dwóch największych operatorów straciło klientów, a dwóch zyskało.

Prezentowane przez UKE raporty przenoszenia numerów wykorzystują zarządzany przez Prezesa UKE systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych.

W drugim kwartale 2023 roku w sieciach mobilnych odnotowano mniejszy ruch niż w kwartale poprzednim. Wtedy przeniesionych zostało 360 137 numerów. Teraz było to w sumie 350 041 numerów. Największy ruch odnotowano w maju, gdy przeniesionych zostało 119 827 numerów.

Który operator zyskał, a który stracił?

Czterej najwięksi operatorzy telefonii mobilnej podzielili się w prezentowanym okresie stratami i zyskami po połowie. Dwóch straciło, dwóch zyskało.

Przenoszenie numerów w II kwartale 2023 r. na minusie zamknął Orange Polska. Stracił 8,6 tys. użytkowników kart SIM. Jeszcze gorszy bilans dotyczy Polkomtela, operatora sieci Plus. Tutaj strata wyniosła 53,3 tys.

Operator sieci Play – P4 odnotował zysk w postaci 30,9 tys. użytkowników kart. Również T-Mobile zyskał na przenoszeniu numerów, gdyż zamknął bilans z 4,7 tys. nowych użytkowników.

Mały ruch w sieciach stacjonarnych

W drugim kwartale 2023 roku przeniesiona zaledwie 49 740 numerów. To o 97,6 tys. mniej niż w pierwszym kwartale tego roku, gdy przeniesionych zostało 147 428 numerów.

W tym wypadku największy ruch miał miejsce w czerwcu, gdy przeniosiono 19 598 numerów.

Szczegółowe dane dotyczące przenoszenia numerów w sieciach stacjonarnych i mobilnych w drugim kwartale 2023 roku znajdują się w raportach przygotowanych przez UKE:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze