InPost. 4 mln użytkowników aplikacji do zdalnego otwierania paczkomatów

486

Bezpłatna aplikacja do zdalnego otwierania paczkomatów InPost ma 4 mln aktywnych użytkowników. Dziennie korzysta z niej kilkaset tysięcy osób. Popularność aplikacji wzrosła z powodu epidemii.

„Cieszymy się, że korzystając z usług InPostu, klienci czują się bezpieczniej – czego dowodem jest fakt, że z aplikacji korzysta już 4 mln użytkowników. Spodziewamy się stałej zmiany nawyków konsumenckich w Polsce i poza jej granicami – gdy walka z wirusem się skończy, klienci nadal będą doceniać szybkość, higienę, wygodę i inne korzyści naszego rozwiązania. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów – z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na Paczkomaty w tym trudnym okresie przyspieszyliśmy wprowadzenie Multiskrytki, czyli bezpłatnego rozwiązania, dzięki któremu kilka przesyłek do jednego odbiorcy umieszczanych jest w jednej skrytce” – powiedział prezes InPost Rafał Brzoska.

InPost jest największym w Polsce operatorem logistycznym, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez kuriera InPost o 45,5 proc.

Źródło: ISBnews