ICT Professional o problemach energetycznych

128

Niniejszy numer ICT Professional miał być poświęcony tematyce odnawialnych źródeł energii. Zamiarem redakcji było, aby Czytelnicy otrzymali go już na tego początku roku. Niestety atak Rosji na Ukrainę pokrzyżował te plany. Sytuacja na wschodzie jest kluczowym czynnikiem, który sprawił, że poruszone zagadnienia musiały ulec zmianie. 

Nadchodzą zimniejsze miesiące roku, a wszelkie prognozy wskazują, że ceny energii oraz paliw kopalnych będą rosły. Na problem energetyki spojrzano szerzej, zaznaczając jednocześnie, co polscy przedsiębiorcy — nie tylko operatorzy telekomunikacyjni — muszą wiedzieć, aby przygotować się do ciężkiego sezonu. 

Na łamach ICT Professional nie zabrakło również miejsca dla nowości w Grupie MiŚOT. Integracja małych i średnich operatorów przybiera na sile, a współpraca będzie miała jeszcze większe znaczenie. Czytelnik dowie się o współpracy Grupy MiŚOT i Beyond.pl (str. 12), o budowie miśotowego Centrum Przetwarzania Danych (str. 16) oraz o działaniach projektu MdS, które mają za zadanie zwiększyć poziom cyberbezpieczeństwa rynku telekomunikacyjnego (str. 20). Z Pawłem Białasem porozmawialiśmy o działalności Działu Handlowego Grupy (str. 18), a Tomasz Brol przekazał najważniejsze informacje dotyczące przyszłości LoRaWAN w Polsce i na świecie (str. 10 i str. 28).

Zapraszamy także do lektury artykułów:

  • Wzrost ekonomiczny ma swój limit
  • Konieczne oszczędności energii
  • Maszt telekomunikacyjny czy panele fotowoltaiczne
  • Fotowoltaika z ułatwieniami
  • Zielona transformacja lub katastrofa
  • Internet poznałem na uczelni
  • Routing – filtrowanie w Mikrotik Router OS 7

Numer w wersji PDF można pobrać tutaj.

Zapraszamy też do zamówienia prenumeraty papierowej wersji magazynu.