TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Huawei ze spadkiem przychodów. Firma wini Waszyngton

Huawei raportuje iż odczuło skutki wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. „Zgodne z naszymi prognozami”, mówi prezes chińskiej firmy Guo Ping.

Huawei poinformował na początku stycznia, że roczne przychody przedsiębiorstwa spadły o prawie jedną trzecią w porównaniu z poprzednim rokiem, ponieważ jest obciążony sankcjami USA, które uderzają w sprzedaż smartfonów.

Chiński telekom został złapany w krzyżowy ogień amerykańsko-chińskiej rywalizacji handlowej i technologicznej po tym, jak administracja byłego prezydenta Donalda Trumpa postanowiła oskarżyć firmę w związku z obawami, że może stanowić zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa kraju.

„W 2021 r., pomimo wszystkich kłopotów, ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć namacalną wartość dla naszych klientów i lokalnych społeczności. Poprawiliśmy jakość i wydajność naszych operacji i spodziewamy się zakończyć rok z całkowitymi przychodami w wysokości 634 miliardów juanów” – powiedział Ping.

Właściciele Huawei mają nadzieję, że firma odbije sobie staty w nowym roku, wkraczając na rynki biznesowe, takie jak komputery dla biznesu, wearables i technologie zdrowotne oraz autonomiczne pojazdy.

Źródło: Guardian

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...