Huawei ze spadkiem przychodów. Firma wini Waszyngton

258
Huawei zdobywa sporą części rynku telekomunikacyjnego.

Huawei raportuje iż odczuło skutki wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. „Zgodne z naszymi prognozami”, mówi prezes chińskiej firmy Guo Ping.

Huawei poinformował na początku stycznia, że roczne przychody przedsiębiorstwa spadły o prawie jedną trzecią w porównaniu z poprzednim rokiem, ponieważ jest obciążony sankcjami USA, które uderzają w sprzedaż smartfonów.

Chiński telekom został złapany w krzyżowy ogień amerykańsko-chińskiej rywalizacji handlowej i technologicznej po tym, jak administracja byłego prezydenta Donalda Trumpa postanowiła oskarżyć firmę w związku z obawami, że może stanowić zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa kraju.

„W 2021 r., pomimo wszystkich kłopotów, ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć namacalną wartość dla naszych klientów i lokalnych społeczności. Poprawiliśmy jakość i wydajność naszych operacji i spodziewamy się zakończyć rok z całkowitymi przychodami w wysokości 634 miliardów juanów” – powiedział Ping.

Właściciele Huawei mają nadzieję, że firma odbije sobie staty w nowym roku, wkraczając na rynki biznesowe, takie jak komputery dla biznesu, wearables i technologie zdrowotne oraz autonomiczne pojazdy.

Źródło: Guardian