TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Huawei sprawi, że Serock stanie się smart city

Przedstawiciele miasta i gminy Serock podpisali porozumienie o współpracy z Huawei Polska. Polskie miasto ma stać się innowacyjne i ekologiczne poprzez zastosowanie rozwiązań smart city.

Projekt “Serock SmartCity” ma objąć cyfryzację gminy, rozwój technologii informacyjno-technologicznych oraz zwiększenie dostępu do szybkich sieci światłowodowych.

Obie strony porozumienia chcą wymieniać się doświadczeniami i know-how, aby miasto stało się również neutralne dla klimatu.

“Ostatni rok uświadamia nam, że technologie cyfrowe, do których wielu z nas dotychczas podchodziło z pewną dozą nieufności, są niezbędnym narzędziem naszego codziennego życia. To one pozwoliły nam przetrwać okres pandemii i w wielu przypadkach umożliwiły utrzymanie aktywności zawodowej. Widząc te zależności chcemy rozwijać dostępność najnowszych technologii dla mieszkańców Miasta i Gminy i cieszymy się że zyskujemy w tym zadaniu potężnego sojusznika” – powiedział Artur Borkowski, burmistrz miasta i gminy Serock.

Najnowsze szacunki wskazują, że na świecie jest już ponad 5,5 tys. smart cities. Za tym rozwiązaniem kryje się idea wykorzystania zasobów z korzyścią dla mieszkańców.

Źródło: media-huawei.prowly.com

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...