TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Grupa MiŚOT coraz silniejsza

Świadcząca usługi dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych Grupa powiększyła się o kolejny podmiot.  MiŚOT S.A. wraz z menedżerami FIONE Sp. z o.o. uruchamiają spółkę programistyczną.

Nowy podmiot w Grupie wniesie do Centrum Usług Wspólnych tworzonego dla MiŚOT-ów znane na rynku systemy OSS/BSS jak Net47 i Net360, czyli rozwiązania gwarantujące wsparcie operacyjne i biznesowe. Są to istotne systemy IT, które obsługują wiele usług telekomunikacyjnych, od marketingu do wystawienia faktury. Pomagają firmom usprawnić procesy, zwiększyć wydajność i efektywnie radzić sobie z nowymi wyzwaniami biznesowymi.

– Poszerzenie Grupy MiŚOT o nowy podmiot zapewnia obustronne korzyści. To optymalne rozwiązanie. Firma nadal będzie się rozwijać, dostanie szerszy dostęp do klientów, wiedzę o ich potrzebach oraz wsparcie techniczno-organizacyjne przy tworzeniu nowych systemów. Ale najważniejsze, że jej obecność w grupie zabezpieczy interesy małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, czyniąc ich współwłaścicielami tego rozwiązania. Od lat staramy się skutecznie dostarczać najbardziej konkurencyjne produkty i usługi dla operatorów, którzy stają się akcjonariuszami MiŚOT SA – mówi Krzysztof Czuszek, prezes MiŚOT SA. – Nasza grupa powiększyła się o kolejny ważny podmiot, a przede wszystkim bardzo kreatywny, doskonale znany na rynku zespół – dodaje. 

– Rozwiązania opracowane przez FIONE pozwolą na ustandaryzowanie procesów i usług MiŚOT-ów. Cały czas rozwijamy się, doskonalimy nasze produkty, poszerzamy wiedzę o ich użytkownikach. Nie spoczywamy na laurach. Już w ramach Grupy MiŚOT będziemy wspólnie pracować nad kolejnymi produktami – zapewnia Maciej Musioł z FIONE.

Grupa MiŚOT skupia podmioty oferujące produkty dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, którzy świadczą usługi dla blisko 30 proc. krajowego rynku, obsługując około 3 mln klientów. W skład holdingu wchodzą m.in. spółki: EPIX (węzły wymiany ruchu), Projekt MdS (rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa), Projekt MdO (uczestniczy w imieniu małych i średnich operatorów w dużych przetargach; obecnie obsługuje m.in. dostawy szerokopasmowego Internetu do ponad 3 tys. szkół), Projekt MdI (tworzy polską sieć LPWAN, która będzie świadczyć komercyjne usługi dla administracji, biznesu i gospodarstw domowych w oparciu o technologię LoRa), Projekt MdM (wydawca mediów dla branży telekomunikacyjnej i organizator integracji środowiska) oraz Stowarzyszenie e-Południe (inkubacja i wspieranie projektów dla MiŚOT) i Fundacja Lokalni (działalność CSR i promocja lokalności). W ubiegłym roku Grupa MiŚOT rozpoczęła przygotowania do wybudowania na południu kraju ekologicznego i ekonomicznego Centrum Przetwarzania Danych, zaplecza dla dalszego rozwoju projektów swoich spółek.

Więcej na stronie misot.pl.

Paweł Gniadek
Paweł Gniadek
Doświadczony ekspert w obszarze komunikacji, z ponad 25-letnim stażem, ma w dorobku pracę w mediach, agencjach public relations, jak również spółkach, także dużych - giełdowych. Wraz ze współpracownikami tworzył efektywne struktury komunikacyjne i promocyjne, przygotował i nadzorował w obszarze komunikacji i promocji wiele skutecznych projektów (np. IPO, duże przejęcia, sprzedaż, konsolidacja) i kampanii, nadzorował i prowadził ambitne i bardzo efektywne projekty sponsoringowe, opracował regulacje z obszaru promocji – strategie public relations, strategie marki, strategie CSR, zasady sponsoringu, zasady promocji – a przede wszystkim skutecznie je wdrażał. W dorobku ma (wraz z zespołami) liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in. wiele nagród za najlepszy raport roczny, a także przyznawane przez Gazetę Giełdy „Parkiet” dwie pierwsze nagrody za najlepsze relacje inwestorskie w latach 2014 i 2015. W 2012 roku otrzymał tytuł „Człowiek PR-u 2012” przyznawany przez branżowy miesięcznik Brief.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze