TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Projekt „COI dla Ukrainy” nagrodzony

Projekt „COI dla Ukrainy” otrzymał nagrodę Gartner Eye on Innovation dla instytucji rządowych. Nagrody te przyznawane są za innowacyjne wykorzystanie danych i nowych technologii. Polski projekt otrzymał najwięcej głosów w regionie EMEA obejmującym Europę. Bliski Wschód i Afrykę.

Zgłoszenia do nagród Gartner Eye on Innovation oceniane są najpierw przez firmę Gartner. Regionalni finaliści wybierani są przez porównanie ze światowej klasy standardami wydajności. Ostatni etap to ocenianie projektów przez przedstawicieli organizacji rządowych z całego świata. Projekt „COI dla Ukrainy” na tym ostatnim etapie otrzymał najwięcej głosów w regionie EMEA.

„COI dla Ukrainy” obejmuje szereg rozwiązań zapewniających uchodźcom z Ukrainy dostęp do informacji, świadczeń społecznych i socjalnych oraz pozwalający na usprawnienie działań w obszarze pomocy humanitarnej. W ramach projektu powstał portal pomagamukrainie.gov.pl. Stał się on platformą pomocową na międzynarodową skalę.

Nagroda Gartnera to docenienie projektu głównie za  „za innowacyjne wykorzystanie technologii do realizacji wiodącego na świecie programu cyfrowej administracji”.

– To był ogromny wysiłek wielu ludzi, którzy dobrowolnie zaangażowali się w pomoc uchodźcom. Byliśmy bardzo zmotywowani i cieszę się, że ta praca została doceniona – powiedział Janusz Cieszyński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

W programie wykorzystano również doświadczenia z aplikacji mObywatel. Na tej bazie stworzono specjalny moduł Diia.pl w języku ukraińskim. To w pełni cyfrowe pozwolenie na pobyt dla obywateli Ukrainy, które jest akceptowane w Unii Europejskiej.

Źródło: gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...