Grudniowe święto programistów. Pierwsza edycja Code Europe już za tydzień

324

 
Podczas największej konferencji programistycznej w Polsce o Java, HoloLens, czy Security opowiedzą światowi liderzy branży IT. Oprócz prelekcji każdy uczestnik będzie miał szansę przetestować innowacyjne urządzenia i osobiście porozmawiać z ekspertami tworzącymi nowe technologie.
Pierwsza edycja Code Europe, największej konferencji programistycznej w Polsce, skupi 10 tysięcy uczestników. Wezmą oni udział w 100 warsztatach i prelekcjach 70 światowej sławy prelegentów. Są wśród nich: Douglas Crockford, Fahim Kawsar, czy Josh Sawyer. Co sprawia, że eksperci z całego świata pojawią się już za tydzień w Krakowie i Warszawie?
Polska jest znana z kształcenia bardzo utalentowanych profesjonalistów z dziedziny technologii. Konferencje programistyczne są świetną okazją, by móc bezpośrednio spotkać się z młodymi, bystrymi umysłami, które będą kształtować przyszłość branży IT. Nie mogłem stracić szansy, by wymienić się z nimi swoimi pomysłami – mówi Allen O’Neill, Consulting Engineer w IdeaShelf i członek Brytyjskiego Towarzystwa Komputerowego, który podczas Code Europe opowie m.in. o tym, jak zbudować własnego robota.
Po pierwsze merytoryka
Organizatorzy Code Europe zadbali o to, by agenda była jak najlepiej dopasowana do umiejętności i preferencji tematycznych uczestników. To dlatego wykłady i warsztaty poruszają tematykę aż 30 technologii. Jest wśród nich Java. Według rankingu HackerRank Polacy najlepiej na świecie radzą sobie z programowaniem właśnie w tym języku. O tym, jak tworzyć duże, konkurencyjne serwisy i aplikacje przy pomocy Javy podczas swojej prelekcji “Spotify – music streaming at scale” opowie Niklas Gustavvson. Główny inżynier Spotify, odpowiedzialny za odtwarzanie audio oraz dostarczanie treści, poda setki składowych Backendu, które tworzą obecnie najpopularniejszy muzyczny serwis. O funkcjach najnowszej Javy 8 opowiedzą także Sven Ruppert i Kuba Marchwicki.
Rok 2016 już okrzyknięto najbardziej niebezpiecznym w historii cyberprzestrzeni, dlatego tematyka Security jest coraz częściej poruszanym tematem konferencji programistycznych. Podczas Code Europe Zakaria Rachid, Security Consultant w Sogeti ESEC, opowie o niebezpieczeństwie ekranów dotykowych. Poprowadzi również prelekcję “The Zed Attack Proxy”, poświęcony najaktywniejszemu źródłu aplikacji narzędzi bezpieczeństwa. Walczy on z męczącymi reklamami, które często pozyskują poufne dane i infekują nasze komputery.
Branża IT produkuje coraz więcej urządzeń, które wprowadzają nas w świat technologicznej rewolucji. Jednym z nich są Microsoft HoloLens – precyzyjne holograficzne gogle, które pozwalają na przeniesienie się do mieszanej rzeczywistości. O tym, jak wygląda proces kodowania hologramów dla urządzenia, podczas swojej prelekcji opowie sam współtwórca Lars Klint.
Pełną listę prelegentów i ich wystąpień można znaleźć pod adresem: https://www.codeeurope.pl/pl/prelegenci.
Skonsultuj swoje rozwiązania IT z fachowcami
Code Europe to nie tylko największa konferencja w Polsce, ale także platforma wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w wykładach i warsztatach specjalistów, postawić na networking, ale także poszukać nowych wyzwań zawodowych. Informacje o perspektywach pracy i możliwościach rozwoju przekażą im specjaliści największych firm IT, obecni na Code Europe, m.in. Microsoft, KMD Poland, Nokia czy Ericsson. Uczestnicy sprawdzą się też w dodatkowych konkursach. Organizator konferencji – Grupa Absolvent.pl – w swojej strefie nagrodzi gadżetami programistów, którzy najszybciej zaprogramują robota LEGO MindStorm. Szczegóły już niedługo na www.codeeurope.pl i www.facebook.pl/codeeurope.
W przerwach pomiędzy prelekcjami, będzie można przetestować technologiczne gadżety: precyzyjny robot Yumi od ABB, sterowany na dotyk BMW seria 7 od Delphi, czy drony PwC. Na stoisku CI Games zainteresowani tematyką gier video przetestują najnowszą wersję gry Sniper: Ghost Warrior 3. Dla tych, którzy sami tworzą rozwiązania technologiczne i chcą podzielić się nimi z fachowcami, przygotowano Strefę Eksperta. By wziąć udział w bezpłatnych, 15-minutowych konsultacjach wystarczy pobrać bilet na: www.codeeurope.pl i wysłać zapytanie w formularzu dostępnym już od jutra na stronie konferencji.
Wśród patronów medialnych znalazł się ICT Professional.
Organizator Code Europe – Grupa Absolvent.pl, ma już 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu wydarzeń dedykowanych osobom stawiającym na rozwój kariery. Na każdą edycję największego z nich – Absolvent Talent Days (www.talentdays.pl), rejestruje się 55 tysięcy studentów i absolwentów. To dlatego, że oprócz promowania ofert pracy, poprzez debaty i szkolenia dba o edukację uczestników.
Mecenasi: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń
Partner Merytoryczny: ABSL
Partnerzy medialni: Inn:Poland, Komputer Świat, antyweb.pl, Gadżetomania, PC Format
Bilety do pobrania na: www.codeeurope.pl
Ogranizator Code Europe: portal www.absolvent.pl
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Kamińska
e-mail: katarzyna.kaminska@absolvent.pl
telefon: 794 002 199