TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Trzy czwarte Polaków korzysta z sieci

Z badań Gemiusa wynika, że w Polsce użytkownicy sieci stanowią 74 procent populacji. Dla porównania w Estonii liczba ta wynosi 86 procent, a w Czechach 75 procent. Firma porównała popularność internetu w 12 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, biorąc pod uwagę osoby w wieku 15-69 lat.
Najniższy odsetek internautów odnotowano w Rumuni – zaledwie 58 procent. Kraje, w których możemy zaobserwować największe dysproporcje płci w strukturach internautów, to Serbia, Chorwacja, Rumunia i Łotwa. Zarówno w Rumunii, jak i na Łotwie mężczyźni stanowią 53 proc. internautów. Z kolei w Serbii i Chorwacji, kobiety deklasują mężczyzn o jeszcze więcej punktów procentowych. Serbki stanowią 56 proc. internautów w swoim kraju, natomiast Chorwatki – 54 proc. We wszystkich analizowanych państwach, największy udział w populacjach internautów mają osoby ze średnim wykształceniem (w Polsce jest to 49 proc.). Prym wśród tych krajów wiodą Czechy, gdzie przedstawiciele tej grupy stanowią 67 proc. użytkowników sieci. Państwem o najwyższym udziale wśród internautów osób z wyższym wykształceniem jest Ukraina – 45 proc. Tymczasem krajem, który ma najmniejszy odsetek użytkowników sieci posiadających dyplom wyższej uczelni jest Słowacja – 21 proc.
Źródło: Gemius

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...