Google umuzycznia się

333

Graf wiedzy to nowy sposób wyszukiwania informacji w przeglądarce Google. Usługa ta została właśnie wzbogacona o nowe możliwości, które powinny ucieszyć przede wszystkim entuzjastów muzyki.
Graf wiedzy od tej pory potrafi wyświetlać wszystkie utwory powiązane z wybranym artystą. Wystarczy w Google wpisać jego nazwę i dodać frazę „utwory”, by wyświetliła się cała twórczość wybranego muzyka. Po kliknięciu na utwór jesteśmy przenoszeni do szczegółowych wyników wyszukiwania na jego temat. Na pierwszym miejscu wyświetla się oczywiście klip z YouTube, który możemy odtworzyć jednym kliknięciem.
Graf wiedzy wyświetla także albumy wykonawcy, informacje na ich temat oraz powiązanych artystów – np. tych, którzy posiadają podobny styl muzyczny lub często występują razem na scenie. Trzeba przyznać, że Google coraz bardziej dopieszcza swoją przeglądarkę, umożliwiając dostęp do wielu informacji w bardzo prosty sposób. Graf wiedzy jest dobitnym tego przykładem i z pewnością w przeciągu kolejnych miesięcy doczekamy się nowych funkcji z nim związanych.
Źródło: http://nt.interia.pl/internet/news-google-sie-umuzycznia-graf-wiedzy-z-nowymi-funkcjami,nId,1036277