TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który nie lubią tradycyjnego obsługiwania maili będzie to doskonałe rozwiązanie. Użytkownicy Androida mogą się ucieszyć.

Gmail na Androidzie przechodzi przebudowę. Pojawia się nowa funkcja odpowiedzi widoczna w dolnej części ekranu. Ma to usprawnić proces odpowiadania na e-maile. Użytkownicy będą mogli szybko wybierać typ odpowiedzi i edycję odbiorców. Zachowają przy tym widoczność treści e-maila w celu zachowania kontekstu.

Nowe pole odpowiedzi przypomina to, które można znaleźć np. w Messengerze. Pojawiają się tam przyciski do dołączania mediów i emotikonów. Po dotknięciu pola odpowiedzi otwiera się klawiatura na wyświetlaczy, a interfejs odpowiedzi przesuwa w górę.

Niektórzy już mogą korzystać z funkcji

Niektórzy użytkownicy Gmaila mogą już testować nową funkcję. Jest ona udostępniana od listopada 2023 r. Jednak teraz zyska do niej dostęp szersze grono osób.

Nie jest to jeszcze pełne wydanie, które obejmuje wszystkich użytkowników. Nowość będzie dostępna od wersji 2024.01.14.599541078.Release aplikacji.

Na razie jedynie na systemie Google’a, czyli dla użytkowników Androida. Korzystający z iOS będą korzystali z Gmail-a na dotychczasowych zasadach.

Źródło: spidersweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...