TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Fuzja Canal + pozwoli firmie na ekspansję w Afryce

Grupa Canal + przejmuje MultiChoice. Firmy porozumiały się w tej sprawie. Po zakończeniu fuzji Canal+ będzie dostawcą płatnej telelewizji i usług streamingowych z Republiki Południowej Afryki.

Canal+ złożył ofertę na zakup wszystkich udziałów firmy MultiChoice z RPA. Takie wymóg nakładają na niego miejscowe przepisy. Wynika to z tego, że przejął ponad 35 proc. akcji.

– Po konstruktywnej współpracy z MultiChoice, cieszymy się, że wydaliśmy wspólne oświadczenie o ofercie wykupu udziałów, która stanowi znaczną premię dla akcjonariuszy MultiChoice. Oferta Canal+ wykracza poza wymogi prawne. Wierzymy, że obie firmy mogą budować wspólnie niesamowitą przyszłość – powiedział Maxime Saada, prezes i dyrektor generalny Grupy Canal+.

Miliardy dolarów i miliony widzów

MultiChoice posiada platformę DStv, kanały SuperSport i serwis streamingowy Showmax. Do tej pory Canal+ w Afryce skoncentrowany był na krajach francuskojęzycznych. Po przejęciu MultiChoice wejdzie na rynki anglojęzyczne i portugalskojęzyczne.

Jak podaje Reuters po zakończeniu fuzji powstanie firma z 31,5 mln abonentów płatnej telewizji i usług streamingowych. Obejmować będzie ponad 50 krajów różnych częściach świata. Umozliwi to rywalizację z amerykańskimi firmami jak Netflix, Disney czy Warner Bros. Discovery.

Za finalizację fuzji trzeba będzie zapłacić 3 mld dolarów.

Źródło: Wirtualne Media

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...