TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Spotkanie ministrów telekomunikacji UE w Belgii

Ministrowie telekomunikacji z państw Unii Europejskiej odbyli nieformalne spotkanie. Polskę reprezentował na nim wiceminister Dariusz Standerski. Głównymi tematami spotkania był równy dostęp do internetu w całej UE, , odporność gospodarcza w domenie cyfrowej oraz cyberbezpieczeństwo państw członkowskich.

Nieformalne spotkanie ministerialne odbyło się w Louvain-la-Neuve w Belgii. W miejscowości znajduje się uniwersytet stymulujący innowacje w regionie. Petra De Sutter, wicepremier oraz minister Telekomunikacji Belgii wraz z belgijskim sekretarzem stanu ds. cyfryzacji Mathieu Michel spotkali się z 26 reprezentantami krajów UE. Polskę reprezentował wiceminister Dariusz Standerski. W spotkaniu brał udział także komisarza Thierry Bretona odpowiedzialnego za rynek wewnętrzny UE.

W trakcie spotkania omawiano tematy takie jak:
– odpowiedzialne korzystanie z internetu,
– bezpieczeństwo gospodarcze,
– potrzeby Europy w zakresie infrastruktury cyfrowej z uwzględnieniem niedawno opublikowanej Białej Księgi.

Mówiono o niezawodnym odstępnie do internetu dla wszystkich obywateli UE. Poruszano zagadnienia z obszaru zrównoważonego rozwoju i bliźniaczej transformacji cyfrowej. Ministrowie omówili wpływ kwestii bezpieczeństwa na infrastrukturę i usługi cyfrowe.

Spotkanie zakończyło się przyjęciem Deklaracji z Louvain-la-Neuve. Dotyczy ona promowania bezpieczniejszego, odpowiedzialnego i godnego zaufania środowiska internetowego.


Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...