Francuski lider w obszarze cyfrowego podpisu w Łodzi

78
Fot: materiały prasowe

Docaposte to oddział państwowego operatora francuskiej poczty La Poste. Oferuje rozwiązania w zakresie  cyfrowego podpisu i cyfrowego skarbca dla sektora gier. W ramach działania swojej filii Trust & Sign otwiera centrum badawczo-rozwojowe. Będzie ono znajdowało się w Łodzi w Ogrodowa Office.

– Widzimy duży potencjał w rozwoju łódzkiego ekosystemu IT i doświadczeniu w usługach świadczonych przez naszego nowego partnera. Cieszymy się, że Łódź stała się kamieniem milowym na drodze europejskiego rozwoju firmy Docaposte –  mówi Adam Brzostowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi.

Docaposte zatrudnia ponad 6 400 pracowników. Obsługuje 23 000 klientów oferując im wsparcie cyfrowe w zrównoważonej transformacji przedsiębiorstwa i administracji. W obszarze działań firmy jest identyfikacja, uwierzytelnianie podpisu, certyfikacja i archiwizacja. Ze swoją ofertą trafia do  małych i średnich przedsiębiorstw, spółek o średniej kapitalizacji, kluczowych klientów i organizacji z sektora publicznego m.in. BNP Paribas, Allianz, Total Energies, L’Oreal, Carrefour, Orange.

W Łodzi powstał zespół złożony z kilkunastu inżynierów.

– Dla Docaposte, Polska zajmuje strategiczną pozycję pod względem umiejętności inżynierskich w B+R oraz rozwoju biznesowego. W centrum Europy, Polska jest postrzegana jako jeden z krajów z najlepiej rozwiniętymi umiejętnościami dla obszaru B+R na świecie i stanie się punktem ekspansji Docaposte do innych krajów Europy – Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Niemiec  – mówi Pascal Thibout, Dyrektor Docaposte Digital Trust Services, Prezes Docaposte Trust & Sign.

Do września zatrudnienia ma zwiększyć się o kilkanaście kolejnych osób pracujących nad produktami korzystającymi z najnowszych technologii.

Na początku 2023 r. w biurze Ogrodowa Office pracować ma już co najmniej 40 osób działających w różnych obszarach IT.

Źródło: Biuro prasowe UMŁ