Elon Musk vs Mark Zuckerber. Walka w oktagonie coraz bliżej

Walczący ze sobą na co dzień Elon Musk i Mark Zuckerber prowadzą walkę technologiczną. Ale zapowiadana prawdziwa walka w oktagonie zbliża się nieuchronnie. Emocje wokół niej podgrzewa swoimi wpisami Elon Musk. Informuje o transmisji walki oraz o tym, na co przeznaczone będą w ten sposób pieniądze.

Elon Musk nie ma ostatnio łatwo, bo jego decyzje dotyczące zmiany nazwy Twittera na X wprowadziły sporo zamieszania. Platforma ma problemy i musi mierzyć się z niezbyt przychylnymi komentarzami.

Musk przygotowuje się do walki

Ale uspokojenie sytuacji wokół X to nie jedyne co zaprząta umysł miliardera. Inną kwestią jest planowana w oktagonie walka z Markiem Zuckerbergiem, twórcą Facebooka. Musk jest od swojego rywala starszy o 13 lat, co jednak go nie zniechęca. Sam twierdzi, że przygotowania do starcia trwają.

– Podnoszę ciężary przez cały dzień, przygotowując się do walki. Nie mam czasu na ćwiczenia, więc po prostu zabieram je do pracy – napisał o swoich przygotowaniach do walki Elon Musk. –To cywilizowana forma wojny. Mężczyźni kochają wojnę – dodał.

Wpis zamieścił na platformie X. N tej samej platformie ma być na żywo systemie pay-per-view transmitowana sama walka. Zebrane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na cel charytatywny. To również znalazło się w jednym z wpisów Muska na X:

Walka Zuck vs Musk będzie transmitowana na żywo na X. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne dla weteranów.

Zuckerberg ma przewagę

Przewaga Zuckerberga nad Muskiem nie dotyczy jedynie wieku. Twórca Facebooka w czasie pandemii zaczął trenować brazylijskie jiu-jitsu. Wystartował nawet w zawodach. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć nie z zawodnikiem tego sportu walki, tylko z rywalem technologicznym.

Chociaż atmosfera jest podgrzewana i emocje wokół starcia rosną, to nadal nie wyznaczono jego daty.

Źródło: sportowefakty.wp.pl