TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

E-usługi w marcu

W marcu spory ruch w e-usługach spowodowany był napływem osób z Ukrainy i zakładaniem przez nich profili zaufanych. To jednak elektroniczny wniosek o dowód osobisty dla podopiecznych jest jedną z tych e-usług, które odnotowały największy wzrost w minionych miesiącu.

– Ostatnie tygodnie to wielkie wyzwania dla cyfrowej administracji. Pokazaliśmy w tym okresie jej potencjał. Szybko i sprawnie uruchomiliśmy obsługę pilnych potrzeb związanych z napływem ogromnej fali obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Dzięki temu obywatele Ukrainy mogą korzystać z profilu zaufanego, czy aplikacji mObywatel – mówi Janusz Cieszyński pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji.

W marcu 2022 r. założono 402 983 nowych profili zaufanych. Ma to prawdopodobnie związek z zakładaniem ich przez osoby przyjeżdżające z Ukrainy.

Rekordowa liczba elektronicznych wniosków o dowód osobisty dla dziecka była zaskoczeniem marca. Złożono ich aż 82 181. Dla porównania w lutym było to 30 778.

W minionym miesiąc zarejestrowano online 12 029 dzieci. Najwięcej rejestracji pojawiło się 14 marca – 604.

Marzec był także okresem dużej liczby zgłoszeń zbycia/nabycia pojazdu, których pojawiło się 82 144. Złożono także 22 934 elektroniczne wnioski meldunkowe.

Źródło: gov.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...