TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Darmowy internet w Gorlicach

W Gorlicach pojawił się ogólnodostępny, darmowy internet WiFi. Wszystko za sprawą grantu z programu WiFi4EU realizowanego przez Komisję Europejską. Gorlice na ten cel otrzymały 15 000 Euro.


Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków unijnych. Powstała sieć hotspotów w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Zaprojektowała i wdrożyła ją firma BudujemyWiFi.

Z darmowego internetu można skorzystać w 12 lokalizacjach. Są to m.in. Gorlicki Rynek, dziedziniec Urzędu Miejskiego, Park Miejski, Kryta Pływalnia „Fala” czy hala OSiR.

W niektórych miejscach dostęp będzie możliwy dopiero po zakończeniu remontu jak w przypadku krytej pływalni czy budynku TG „Sokół”.

W celu korzystania z darmowego internetu należy wybrać sieć „WiFi4EU” i zaakceptować regulamin. Osiągana prędkość to do 30 Mbit/s, a czas jednego logowania do sieci wynosi 4 godziny.

Źródło: gorlice.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze