TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Czy w Biedronce można płacić Blikiem? – ISPortal.pl

Blik jest coraz chętniej wybieraną formą płatności. Użytkownicy cenią sobie jego prostotę i szybkość. Także klienci Biedronki zainteresowani są opcja dokonywania takiej płatności podczas robienia zakupów w dyskoncie. Czy mają taką możliwość?

Czy w Biedronce można płacić Blikiem?

Blik to bardzo popularna forma płatności. Od stycznia do grudnia 2023 r. użytkownicy Blika dokonali dzięki niemu 1,8 mld transakcji o wartości blisko ćwierć biliona złotych. Tylko w ostatnim kwartale 2023 r. użytkownicy Blika zrealizowali 506,2 mln transakcji. Od początku funkcjonowania systemu takich transakcji wykonano już 4,5 mld, a ich łączna wartość to 614,4 mld złotych.

Więcej o płatnościach Blik:

W Biedronce, jak i w wielu innych sklepach, można zapłacić wykorzystując różne formy płatność. Polki i Polacy chętnie korzystają z bezpiecznych rozwiązań bezgotówkowych. Jednym z nich jest Blik, z którego korzystają w restauracjach i lokalach handlowych. Nic dziwnego, że za jego pośrednictwem chcą również płacić w Biedronce.

Blik jest jedną z opcji płatności w Biedronce. Ponadto można z niej skorzystać na dwa sposoby. Jednym jest płatność z wykorzystaniem kodu generowanego w aplikacji bankowej. Druga to płatność bez podawania kodu. Ta opcja jest nawet szybsza i wygodniejsza, ale wymaga potwierdzenia transakcji w aplikacji banku.

Jak płacić Blikiem przy kasie?

W Biedronce można płacić Blikiem zarówno z kodem, jak i bez podawania kodu. Biedronka wymaga, by przy korzystaniu z tej drugiej opcji być klientem posiadającym aplikację Biedronki. Pobiera się ją ze sklepu Google Play lub Apple Store. Następnie trzeba wpisać swoje dane i aktywować konto.

Płacenie Blikikem bez kodu podobne jest to płacenia kartą – zbliżeniowo. Telefon przykłada się do terminala i akceptuje transakcję w aplikacji. Trzeba jednak odpowiednie skonfigurować aplikację.

Po zalogowaniu wejść w zakładkę „Płatność Blik bez kodu” i aktywować funkcję. Trzeba też zaakceptować  regulamin płatności Tpay. Dla weryfikacji, czy wszystkie ustawienia są prawidłowe i zakończenia konfiguracji należy dokonać transakcji na 1 grosz za pomocą kodu Blik i potwierdzić ją w aplikacji bankowe. Ostatnim krokiem jest dodanie Biedronki do listy zaufanych sklepów w aplikacji bankowej.

Potem pozostaje tylko podjęcie decyzji, z której kasy chce się skorzystać. W Biedronce, jak w innych sklepach, coraz więcej jest kas samoobsługowych. Jednak niezależnie od tego, czy wybieramy kasę tradycyjną, czy samoobsługową, sposób płatności nie różni się znacząco. W obu przypadkach można zapłacić podając kod Blik lub zbliżeniowo wykorzystując telefon, o ile ma on NFC.

Jeśli korzystamy z kasy, w której jest obsługa, to informujemy kasjerkę lub kasjera o tym, że chcemy zapłacić Blikiem. Wtedy podajemy  jednorazowy kod z aplikacji bankowej i zatwierdzamy płatność. Możemy też zapłacić zbliżeniowo przykładając telefon do terminala.

Czy w Biedronce można płacić Blikiem w kasie samoobsługowej?

Nie tylko w kasach tradycyjnych z obsługa można płacić z użyciem Blika. Taka sama opcja dostępna jest w kasach samoobsługowych. Tutaj też od 2022 r. wprowadzono możliwość płatności także bez podawania kodu.

Pod koniec zakupów wybierając formę płatności należy zdecydować się na Blika i to kliknąć na ekranie. Wtedy można albo w odpowiednim miejscu wpisać kod z aplikacji bankowej, albo wybrać opcję bez niego. Wtedy zamiast „kod Blik” wybiera się „Kartę płatniczą”. Włącza to czytnik płatności zbliżeniowych. Potwierdzenie udanej transakcji pojawia się na telefonie i terminalu.

Źródło: Biedronka, Blik, topspożywcze.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...