Czy Chiny zbudują własne metawersum?

16
Chiny China

Metawersum jest sposobem na ekspansję technologiczną. Wiedzą o tym Chiny. Dzięki stworzeniu własnego metawersum mogą przekroczyć klasyczne rozumienie i wykorzystywanie smartfonów, komputerów czy internetu. Tylko czy to się uda w Państwie Środka?

Według magazynu „Wired” informacja o tworzeniu przez Marka Zuckerberga i Metę metawersum poruszyło branżę technologiczną w Chinach. Tam także istnieją potęgi technologiczne, które mogłyby skorzystać na takim kierunku rozwoju.

Jedną z takich firm jest Tencent. Jego twórca – Pony Ma jeszcze przed ogłoszeniem przez Zuckerberga tworzenia metawersum, miał podobny pomysł. Nazwał go Quan Zhen  (internetem całkowicie rzeczywistym), ale ta koncepcja jest bardzo zbliżona do prezentowanej przez Metę. Zgodnie z pomysłem Ma powstanie technologia, w której świat wirtualny będzie wspomagał m.in. produkcję przemysłową i pracę w innych dziedzinach chociażby w e-commerce czy edukacji.

Ale to nie jedyna firma próbująca konkurować z zachodnimi pomysłami. Po ogłoszeniu planów Zuckerberga liczba wniosków o zastrzeżenie znaków towarowych związanych z metawersum wzrosła do ponad 8,5 tysiąca w ciągu kwartału.

Źródło: cyberdefence24.pl