Czat Bing zwiększa zasięgi

Na początku Czat Bing dostępy był jedynie w przeglądarce Microsoft Edge. Obecnie już nie tylko znalazł się w różnych produktach firmy, ale też opanowuje inne przeglądarki.

Chociaż początkowe rozwiązanie Microsoftu bazujące na AI czyli Bing dostępny był jedynie w przeglądarce Microsoft Edge, to pół roku po początku funkcjonowania jego zasięg jest znacznie szerszy. Chociaż nadal najbardziej domyślą opcja jest przeglądarka Microsoftu, gdzie w prawym górnym rogu znajduje się charakterystyczna ikona, to pojawiają się inne możliwości. Chociażby przeglądarka Edge w wersji mobilnej, ale też osobne aplikacje mobilne. Są one dostępne w sklepach Google Play i App Store i pobrać je można na smartfony z Androidem i iPhone’y.

Niedawno Microsoft ogłosił również, że z Binga korzystać można poprzez inne przeglądarki internetowe. Dotychczas możliwość taka dotyczyła ich desktopowych wersji, ale teraz będzie to możliwe również w wersjach mobilnych. Niebawem generowania tekstów lub obrazów spróbują użytkownicy z Google Chrome albo Apple Safari na smartfonach.

Microsoft stawia na AI

W ciągu pół roku od wystartowania Binga udało się przeprowadzić z nim ponad miliard rozmów. Ponadto użytkownicy wygenerowali co najmniej 750 milionów obrazów. Zachęciło to firmę Microsoft do szerszego zainteresowania się sztuczną inteligencją i wdrożeniem jej do swojego systemu.

Niedawno pożegnana Cortana – głosowa asystentka, teraz ma być zastąpiona przez Windows Copilot. Ma on zmienić sposób komunikowania się z komputerem. Oparty na technologii OpenAI i Microsoftu, wykorzystujący rozwój AI – dokładniej GPT-4, ma pozwolić na rozmawianie z komputerem. Windows Copilot zostanie zintegrowany z usługą Microsoft 365.

Źródło: tebletowo.pl