Cybersec Global 2022 i transformacja cyfrowa UE

Fot. gov.pl

European Cybersecurity Forum to jedna z największych konferencji w Europie poświęconych cyberbezpieczeństwu. W tym roku dobyła się w formule online. Polskę reprezentował na niej minister Janusz Cieszyński.

Minister Janusz Cieszyński w tracie swojego wystąpienia mówił o zasobach ludzkich związanych z cyberbezpieczeństwem, a także o roli Europy Środkowo-Wschodniej w tym procesie. Przedstawił polską wizję rozwoju kompetencji cyfrowych i  rolę regionu w transformacji cyfrowej Unii Europejskiej.

– Mam nadzieję, że kraje współpracujące w ramach Trójmorza, państwa członkowskie Unii, znajdą praktyczne rozwiązania, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów obywateli. Społeczeństwa Polski i Trójmorza muszą zbudować swoją cyberodporność – mówił Janusz Cieszyński – Kiedy tworzymy procesy lub technologię, wszyscy musimy myśleć, jak to zrobić tak, aby była dostępna i bezpieczna dla obywateli – dodał minister.

Według niego obecnie istotna jest współpraca krajów kraje Europy Środkowo-Wschodniej na rzecz walki z cyberzagrożeniami.

Źródło:gov.pl