TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Jędrzychowie nie chcą słupów. Wypowiedzieli się też operatorzy

O słupach światłowodowych w Jędrzychowie pisaliśmy na ISPortal.pl. Mieszkańcy nie chcą drewnianych słupów. Ich zdaniem kable powinny zostać poprowadzone w ziemi. Sprawę skomentowali operatorzy telekomunikacyjni na ISP Forum.

Mieszkańcy Jędrzychowa mają zastrzeżenia do realizacji projektu „Zielonogórski Orange Światłowód”. Sieć powstaje na terenie Zielonej Góry, ale w Jędrzychowie uznano, że jest nieodpowiednio przeprowadzana. 

Zdaniem Jędrzychowian miejsce światłowódów jest w instalacji podziemnej. Jeden z mieszkańców, obecny na forum przedstawiciel środowiska ISP, przyznał, że słupy stawia Orange, Enea i jeden z lokalnych operatorów, przez co mieszkańcy mają “kable za oknami”.

Jeden z użytkowników forum obwinił ogólną politykę i antagonizmy przedsiębiorców. Jego zdaniem “wszystko to mogłoby z powodzeniem wisieć na jednym komplecie”.

Czy jest alternatywa dla słupów? Cóz, pewnie mieszkańcy miasta mogliby wybudować odpowiednią kanalizację pod infrastrukturę. Lub korzystać z internetu radiowego. Czy to jednak odpowiednie rozwiązania? Forumowicze zgodnie stwierdzili, że koszty budowy w ziemi ostatecznie sprawiłyby, że wzrósłby abonament. I byłaby to kolejna bulwersująca sprawa dla mieszkańców. “Ja mam wszystko w ziemi, a tam, gdzie się nie można dojść (głównie w sensie “się nie opłaca”) to nie wchodzę – no, chyba że klienci sami zapłacą” – napisał forumowicz.

“[…] teraz zmieśćmy to pod ziemią. Brak projektu/organizacji jest tu problemem” – padła inna odpowiedź, być może kluczowa do zrozumienia problemu.

Słupy czy ziemia? Jakie jest Wasze zdanie? Zapraszam do wątku “W Jędrzychowie nie chcą słupów światłowodowych” na ISP Forum.

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...