TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Coraz mniej gospodarstw z telewizją naziemną

Jedynie 30,9 proc. gospodarstw korzystało na początku stycznia z telewizji naziemnej. Takie dane podaje Nielsen Media. Poziom ten jest najniższy od 2013 roku. A nadchodząca zmiana standardu nadawania może jeszcze ten odsetek zmniejszyć.

Do danych Nielsen Media dotarł „Press”. Podaje informacje o spadku o ponad 4 p.p. gospodarstw domowych, które korzystają z telewizji naziemnej. Przekłada się to na 4,41 mln gospodarstw domowych, podczas gdy rok wcześniej było to 5,03 mln.

Według tych samych danych ogólnie gospodarstw domowych posiadających telewizję na początku stycznia 2022 r. było 14,28 mln. Jest to wzrost o 52 tysiące w stosunku do stycznia roku poprzedniego (0,4 proc.).

To wskazuje, że ktoś tracił, by zyskać mógł ktoś. I w zestawieniu zyskują telewizje kablowe i satelitarne. Pośród 14,28 mln gospodarstw domowych z telewizją aż 9,87 mln korzysta właśnie z telewizji kablowej lub satelitarnej (69,1 proc).

Szczególnie dobrze wypadają tutaj telewizje kablowe, które odnotowują wzrost z 4,01 mln do 4,76 mln. Obecnie ich klientami jest 33,3 proc. wszystkich oglądających telewizję.

Sytuację może zmienić jeszcze wprowadzenie niebawem nowego standardu telewizji na DVB-T2/HEVC. Brak odpowiednich odbiorników i całe zamieszanie z ich przestawianiem może nakłonić ludzi do zainteresowania się ofertą kablową dla ułatwienia sobie dostępu do telewizji.  

Źródło: satkurier.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...