Co ze światłowodem w gminie Bytów?

W gminie Bytów władze starają się przekonać operatora telekomunikacyjnego do dalszych inwestycji w światłowód. O rozmowach z firmą Światłowód Inwestycje poinformował wiceburmistrz Jacek Czapiewski.

W kwietniu przedstawiciele bytowskiego ratusza rozmawiali z przedstawicielem firmy Światłowód Inwestycje Dariuszem Ulejczykiem. Starali się porozumieć w kwestii inwestycji światłowodowych w gminie.

– Z 9 tysięcy gospodarstw domowych naszej gminy 4,7 tysiąca jest w zasięgu sieci Światłowód Inwestycje. Ale to ciągle ledwie około połowa. Namawialiśmy firmę, by ruszyła z robotami m.in. w północnej części miasta- na osiedlu Kompozytorów, Piłsudskiego, które są budowane, ale na razie nie ma jeszcze gotowych nawierzchni  – mówi Jacek Czapiewski, wiceburmistrz gminy Bytów.

Światłowód Inwestycje jest operatorem budującym otwartą sieć światłowodową. Będąc w jej zasięgu mieszkańcy mogą wybierać spośród różnych dostawców usług telekomunikacyjnych zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich współpracujących z firmą na terenie Bytowa.

Na razie nie wiadomo, czy władzom uda się przekonać firmę do dalszych inwestycji w tym miejscu. Mieszkańcom pozostaje mieć nadzieję na pozytywne zakończenie tych negocjacji i szybkie podłączenie do sieci światłowodowej.

Źródło: kurierbytowski.com.pl