TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Co ze światłowodem w gminie Bytów?

W gminie Bytów władze starają się przekonać operatora telekomunikacyjnego do dalszych inwestycji w światłowód. O rozmowach z firmą Światłowód Inwestycje poinformował wiceburmistrz Jacek Czapiewski.

W kwietniu przedstawiciele bytowskiego ratusza rozmawiali z przedstawicielem firmy Światłowód Inwestycje Dariuszem Ulejczykiem. Starali się porozumieć w kwestii inwestycji światłowodowych w gminie.

– Z 9 tysięcy gospodarstw domowych naszej gminy 4,7 tysiąca jest w zasięgu sieci Światłowód Inwestycje. Ale to ciągle ledwie około połowa. Namawialiśmy firmę, by ruszyła z robotami m.in. w północnej części miasta- na osiedlu Kompozytorów, Piłsudskiego, które są budowane, ale na razie nie ma jeszcze gotowych nawierzchni  – mówi Jacek Czapiewski, wiceburmistrz gminy Bytów.

Światłowód Inwestycje jest operatorem budującym otwartą sieć światłowodową. Będąc w jej zasięgu mieszkańcy mogą wybierać spośród różnych dostawców usług telekomunikacyjnych zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich współpracujących z firmą na terenie Bytowa.

Na razie nie wiadomo, czy władzom uda się przekonać firmę do dalszych inwestycji w tym miejscu. Mieszkańcom pozostaje mieć nadzieję na pozytywne zakończenie tych negocjacji i szybkie podłączenie do sieci światłowodowej.

Źródło: kurierbytowski.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...