TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Co łączy TikToka i produkcję chipów?

Chińska firma ByteDance jest właścicielem TikToka. Ta sama firma planuje produkcje chipów. Jest to sposób na rozwiązanie problemu z podwykonawcami i dostawcami.

Plany ByteDance są kolejnym sposobem radzenia sobie z problemami na rynku półprzewodników. Firma nie może obecnie znaleźć podwykonawców i dostawców podzespołów, dlatego planuje własne projektowanie i produkcję chipów.

Serwis internetowy telewizji CNBC informuje, że chipy ByteDance mają być produkowane wyłącznie dla potrzeb samej firmy. Jest ona bowiem nie tylko właścicielem TikToka, ale prowadzi działalność związaną z przetwarzaniem dużych ilości danych w aplikacjach informacyjnych i rozrywkowych.

To kolejny krok na drodze Chin do całkowitego usamodzielnienia się w tym zakresie. Zgodnie z danymi agencji Bloomberg 19 na 20 najszybciej rozwijających się w skali globalnej firm produkujących chipy znajduje się właśnie w tym kraju. Jednak rodzima produkcja pozwala nie tylko zaspokoić potrzeby lokalnego rynku, ale w dobie światowego kryzysu w dostawach półprzewodników, pojawiają się również zamówienia zagraniczne.

Na razie plany produkcji chipów przez ByteDance zakładają  wyłącznie potrzeby własne. Ale kto wie co przyniesie przyszłość?

Źródło: cyberdefence24.pl

Czytaj także:


Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze