TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowe przewidywania Intela mówią o kryzysie rynku półprzewodników do 2024 r.

W swoich poprzednich prognozach Intel mówił o problemach z dostawami półprzewodników do 2023 r. Teraz okazuje się, że te przewidywania były zbyt optymistyczne. W najnowszych prognozach firma podaje już rok 2024. Kryzys dotyczy branży komputerowej, ale też całego RTV/AGD i segmentu samochodowego.

W wywiadzie da CNBC Pat Gelsinger, dyrektor generalny Intela zweryfikował swoje wcześniejsze przewidywania dotyczące kryzysu na rynku półprzewodników i obecnie datą jego zakończenia ma być nie 2023 a 2024 rok. Spowodowane jest to problemami w łańcuchu dostaw maszyn niezbędnych do produkcji półprzewodników. Wpływa to na powstawanie fabryk produkujących półprzewodniki.

Niedawno pojawiły się też obawy o zamknięcie fabryk półprzewodników w Chinach.

Firmy starają się przeciwdziałać kryzysowi. Intel modernizuje i buduje nowy kompleks w USA. Rozbudowuje też swoją sieć w Europie, gdzie powstanie nawet nowa fabryka.

To z kolei zwiększa popyt na specjalistyczne maszyny produkcyjne, z którymi też są problemy. Tak zamyka się koło i przedłuża kryzys.

Pat Gelsinger twierdzi, że jego firma jest w lepszej sytuacji z uwagi na własne środki produkcyjne. Jednak nie przy wszystkich produktach zachowuje pełną samowystarczalność. W przypadku zapowiadanych kart graficznych ARC Alchemist Intel będzie korzystał z TSMC.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...