ChatGPT i klucz do Windows Pro

Pośród wielu możliwości, jakie daje ChatGPT znalazły się też te związane z Windows 10 i Windows 11. Dokładniej jest to możliwość wygenerowania przez sztuczną inteigencję klucza do ich wersji Pro. Trzeba to zrobić sposobem, ale można to zrobić.

Darmowy generator tekstu ChatGPT zyskuje użytkowników w niesamowitym tempie. Wiele osób „bawi” się wykorzystaniem tego narzędzia.

Sam program opisując siebie i to czym jest stwierdza:
Jestem Assistant, pomocnikiem sztucznej inteligencji wyuczonym przez OpenAI. Jestem wirtualną osobą, która może odpowiadać na pytania i pomagać z różnymi zadaniami. Nie posiadam fizycznej formy, ponieważ jestem stworzony za pomocą komputera.

Ale to, czym może być, zależy tylko od użytkowników i od tego, jak kreatywni są oni sami. Jeden z nich postanowił wykorzystać to narzędzie do stworzenia klucza do wersji Pro Windows 10 czy Windows 11.

Klucz do Windowsa wygenerowany przez ChatGPT

Użytkownik Twittera o pseudonimie @immasiddtweets udowodnił, że modele językowe typu ChatGPT czy Google Bard można wykorzystać do wygenerowania kodu systemów Windows 10 Pro lub Windows 11 Pro. Nie jest to prosta sprawa, bo program nie zrobi tego zwyczajnie w odpowiedzi na pytanie czy prośbę o taki kod. Trzeba to zrobić sposobem, a najwyraźniej ten człowiek znalazł na to bardzo twórczy sposób.

Pierwszym krokiem było poproszenie ChatGPT o wcielenie się w rolę zmarłej babci internauty. Potem prośba o wykonanie tego, co robiła kiedyś babcia czyli… czytanie kodu aktywacji Windowsa 10 Pro. Sztuczna inteligencja nie miała wątpliwości co do prawdziwości takich rozrywek serwowanych dziecku przez babcie. AI podała kilka kodów i wyraziła smutek z powodu śmierci babci.

Dokładnie taka sama procedura została przeprowadzona w przypadku Google Bard. W ten sposób udało się uzyskać identyczne rezultaty.

Czy kod od ChatGPT do Windows Pro działa?

Kod wygenerowany przez sztuczną inteligencję nie umożliwi korzystania pełni funkcji Windowsa 10 lub 11. Klucz jest jednak przepustką do ulepszenia systemów do wersji Pro.

Swego czasu nawet Miscrosoft kila razy podawał tego typu kod w celu ułatwienia procesu aktualizacji na wersję Pro. Potrzebny jest jednak rzeczywisty klucz aktywacji samego systemu, bo po uruchomieniu komputera i sprawdzeniu go przez serwery Microsoftu system nadal nie będzie aktywowany. Jednak już  teraz wersja Pro staje się dostępna dzięki fortelowi z Chat GPT lub Google Bard.

Tyle obecnie, ale wraz z rozwojem sztucznej inteligencji i kreatywności użytkowników jej narzędzi, możliwe będą jeszcze ciekawsze sposoby wykorzystania tych narzędzi.Jednak trzeba uważać, by nasza kreatywność we współpracy z ChatGPT nie zaprowadziła nas za kratki.

Źródło: telepolis.pl