TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Strategia cyberbezpieczeństwa USA obejmuje też inne kraje

Cyberbezpieczeństwo jest ważnym elementem życia każdego z nas. Tym bardziej na poziomie krajowym. Departament Obrony USA ma tego pełną świadomość i stworzył właśnie nową strategię związaną z cyberbezpieczeństwem kraju. Znajdują się w niej elementy pomocy partnerom i sojusznikom Ameryki. Dzięki temu oni również poprawią swoje cyberbezpieczeństwo.

Stany Zjednoczone chcą poprzez zwiększenie potencjału obronnego w cyberprzestrzeni swoich partnerów, poprawić też swoje cyberbezpieczeństwo. W tym celu mają dać im dostęp do infrastruktury związanej z cyberbezpieczeństwem oraz organizując szkolenia i ćwiczenia. W ten sposób USA planuje przygotować siebie i partnerów do ewentualnej wojny w cyberprzestrzeni.

O tym, że cyberprzestrzeń jest również miejscem prowadzenia konfliktów międzynarodowych wszyscy przekonali się jednoznacznie w trakcie wojny w Ukrainie. Dlatego dla Departamentu Obrony USA wzmacnia działania podjęte już w 2018 r. i kontynuuje strategie, której kierunek wtedy wyznaczono.

Kto jest wrogiem USA?

Jako kraje, które mogą zagrażać cyberbezpieczeństwu USA i jej partnerów wskazano Rosję i Chiny. Wnioski te wyciągnięto z działań zbrojnych Rosji w Ukrainie oraz jej działań podejmowanych w cyberprzestrzeni, a także z konfliktów jakie w tym obszarze pojawiają się między Chinami i USA.

Dla Stanów Zjednoczonych działania w cyberprzestrzeni są jednym z elementów „instrumentów władzy”. Chcą, by był to sposób na eksponowanie siły kraju i jego sojuszników.

Źródło:dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...