Bill Gates odchodzi z zarządu Microsoftu. „Nadszedł czas, aby zrobić ten krok”

485
DFID - UK Department for International Development / flickr

Po 45 latach pracy z rady dyrektorów Microsoftu i Berkshire Hathaway odchodzi Bill Gates. Zadeklarował, że na 100 proc. chce się skupić na działalności dobroczynnej i charytatywnej.

Bill Gates w radzie dyrektorów zasiadał od 2004 r. We wpisie na LinkedIn podkreślił, że „przywództwo w firmach Berkshire i Microsoft nigdy nie było silniejsze, więc nadszedł czas, aby zrobić ten krok”, czyli „skupiając się na własnym czasie”.

„Odejście z zarządu Microsoftu w żadnym razie nie oznacza odejścia z firmy” – zaznaczył przedsiębiorca i dodał, że Microsoft zawsze będzie ważną częścią jego kariery zawodowej. Zadeklarował również, że nadal będzie współpracował z Satyą Nadellą, prezesem Microsoftu i kierownictwem technicznym, aby współuczestniczyć w osiąganiu ambitnych celów firmy.

Gates poinformował, że w jeszcze większym stopniu chce się skupić na działalności Bill and Melinda Gates Foundation. Szczególnie zaś na inicjatywach dotyczących spraw zdrowia i zmian klimatycznych. „Traktuję priorytetowo moje zaangażowanie w rozwiązywanie najtrudniejszych wyzwań stojących przed światem” – stwierdził.

Bill & Melinda Gates Foundation to największa na świecie organizacja charytatywna, która angażuje się  m.in. w rozwiązywanie problemów tzw. Trzeciego Świata. Rocznie przeznacza na cele statutowe średnio 800 mln dolarów amerykańskich.

Źródło: Polsat News