TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Biden chce, by USA były jak UE

USA ciągle rozpamiętują cyberataki, do których dopuściła się Rosja. Administracja Bidena chce zreformować kwestie bezpieczeństwa. Wzorem dla nich jest Unia Europejska.

W USA chcą wprowadzić przepisy wzorowane na tych, które obowiązują w UE. Firmy, które tworzą oprogramowanie, mają informować rząd federalny o naruszeniach cyberbezpieczeństwa. Takie informacje znalazły się w serwisie cyberdefense24.pl powołującym się na Agencję Reutera.

Nowe przepisy narzucałyby także ścisłą współpracę między firmami a FBI i Departamentem Bezpieczeństwa Narodowego. Rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego poinformowała, że nie da się walczyć z czymś, o czym sienie wie. W sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli USA muszą być zaangażowane najwyższe szczeble. To tutaj muszą docierać informacje o ewentualnych zagrożeniach.

Takie podejście przypomina przepisy zawarte w RODO. Od maja 2018 roku firmy mają obowiązek zgłaszać incydenty związane z bezpieczeństwem w ciągu 72 godzin. Informacja ma być przekazywana władzom, opinii publicznej oraz użytkownikom, którzy mogą być przez cyberatak poszkodowani.

Działania podejmowane w Stanach Zjednoczonych to wciąż reakcja na hakowanie amerykańskich ministerstw czy korporacji poprzez luki w oprogramowaniu firmy SolarWinds.

Niedawno Biden odgrażał się Putinowi, a amerykańska administracja przygotowywała odwet na Rosji. Teraz najwyraźniej postanowiono głównie zapobiegać podobnych sytuacjom w przyszłości.

Źródło: www.dobreprogramy.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...