Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Białe obszary NGA w konsultacjach społecznych

Na stronie rządowej została ogłoszona kolejna tura konsultacji społecznych obszarów białych NGA. Mają one pomóc ustalić miejsca, w których powstanie komercyjna infrastruktura telekomunikacyjna z dostępem do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Konsultacje trwają do 10 grudnia.

Konsultacje mają pomóc w ustaleniu kierunku interwencji publicznej w rozwój infrastruktury szerokopasmowego dostępu do internetu. Dzięki zorientowaniu się na jakich obszarach nie ma i w najbliższych latach nie będzie infrastruktury NGA, która powstanie na zasadach rynkowych, będzie można stworzyć listę białych plam NGA. Będzie to podstawą do wyznaczenia obszarów dla inwestycji finansowanych ze środków publicznych.

Konsultacje na internet.gov.pl

Lista białych plam NGA będzie tworzona na podstawie danych o zasięgach oraz o planach inwestycyjnych, które przedsiębiorcy telekomunikacyjni zaraportują do 10 grudnia 2023 r.

Tym razem do konsultacji zostanie wykorzystana platformy internet.gov.pl. Ma to zminimalizować obowiązki nakładane na przedsiębiorców telekomunikacyjnych, a jednocześnie zapewnić rzeczywisty obraz istniejących sieci i planowanych prac nad budową sieci szerokopasmowych. Istotne jest tutaj nie tylko rzetelne przekazywanie danych, ale również terminowe ich prowadzenie.

Czas na zaraportowanie danych jest do 10 grudnia 2023 r. Później wprowadzone dane nie będą uwzględnione w planowaniu interwencji publicznej.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Sąd Najwyższy w sporze “przedsiębiorcy kontra ZUS” stanął po stronie ZUS-u

Rzecznik MŚP interweniował w sprawie kwestionowania przez ZUS podstawy wymiaru składek zadeklarowanych przez przedsiębiorców....

Wyciek danych z laboratorium ALAB może dotyczyć nie tylko jego klientów. Jak sprawdzić, czy nasze dane są bezpieczne?

Wyciek danych z laboratorium ALAB zatacza coraz szersze kręgi. Jak podaje NASK problem może...

ZUS chce mieć prawo kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek. Rzecznik MŚP interweniuje

Po raz kolejny ZUS postanowił przyznać sobie prawo do kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek...

Energia geotermalna Google’a

Google dzięki geotermalnej elektrowni dostarcza bezemisyjną energię elektryczną do sieci w Nevadzie. Firma jest...