TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Atak na Apple Pay

Użytkownicy sprzętu Apple mogą czuć się zagrożeni. Trwa kapmania wykorzystująca system Apple Pay. Można stracić sporo pieniędzy.

Większą ostrożnością powinni wykazać się użytkownicy smartfonów iPhone korzystający z usługi płatności zbliżeniowych oraz internetowych płatności Apple Pay. Trwa kampania polegająca na wyłudzaniu pieniędzy z wykorzystaniem ich oprogramowania.

W akcji wysyłane są SMS-y z zainfekowanym linkiem informujące o odrzuceniu płatności z wykorzystaniem karty płatniczej podpiętej do przez Apple Pay. W celu odblokowania usługi wskazywana jest konieczność wykorzystania linku z wiadomości.

Dla nakłonienia ofiar do współpracy pojawia się również wiadomość o możliwości zablokowania konta Apple ID, jeśli nie wykona się aktywacji przez ten link. Jak łatwo się link służy wyłudzeniu danych do karty płatniczej. Jednak samo klinknięcie w niego nie jest niebezpieczne, a dopiero wypełnienie wszystkich danych w formularzu, do którego prowadzi.

Tak zdobyte dane mogą posłużyć do kradzieży gotówki z konta bankowego przypisanego do karty płatniczej.

Usługa Apple Pay sama z siebie nie wysyła żadnych wiadomości do użytkowników, o czym zapominają użytkownicy dający się nabrać na tę kampanię.

Źródło: computerworld.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...