TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Aplikacja e-Deklaracje Desktop tylko do końca 2021 roku

31 grudnia 2021 to data ostateczna udostępniania aplikacji e-Deklaracje Desktop. Ci, którzy chcą zachować deklaracje wysyłane tą drogą, powinni je zapisać jako PDF-y.


Po 1 stycznia 2022 roku aplikacja e-Deklaracje Desktop będzie niedostępna. W zakładce e-deklaracje nie będą też dostępne instrukcje i piki instalacyjne aplikacji.

Jednak formularze znajdujące się w zakładce „Moje rozliczenia”, można zapisać w formie PDF lub wydrukować.

Żeby to zrobić należy skorzystać z paska narzędzi Adobe Readera. Jest on dostępny nad otwartym formularzem.

Warto zachować deklaracje złożone przez aplikację e-Deklaracje Desktop w poprzednich latach.  Mogą być one potrzebne przy składaniu zeznań lub deklaracji drogą elektroniczną, zarówno za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy, formularzy interaktywnych, jak i formularzy on-line. Przydadzą się także w razie konieczności sprawdzenia poprawności danych w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego lub składaniu korekt tych deklaracji.

Zapowiadane zmiany nie dotyczą formularzy interaktywnych wysyłanych przez bramkę e-Deklaracje. Także po 1 stycznia 2022 roku formularze interaktywne będą nadal udostępniane i będzie je można wysyłać z wykorzystaniem wtyczki – plug-in.

Źródło:gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze