TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Amerykańska firma otworzy fabrykę kabli światłowodowych w Polsce

Amerykańska firma AFL zainteresowała się województwem śląski, a dokładniej Gliwicami. To tu MDC² wraz z Invesco Real Estate sfinalizowali umowę najmu powierzchni AFL. Na około 10,8 tys. mkw. w MDC² Park Gliwice rozpocząć ma się produkcja kabli światłowodowych.

AFL, należąca do japońskiego koncernu Fujikura Ltd., ogłosiła plany budowy zakładu produkcyjnego w Polsce w październiku 2023 r. Firma jest wiodącym producentem infrastruktury sieci światłowodowych. Jej inwestycja w Polsce ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na łączność szerokopasmową w regionie.

Nowy zakład prace rozpocząć ma jeszcze w 2024 r. Pozwoli to na szybsze dostawy w regionie i efektywną realizacje zamówień. Do wyboru naszego kraju firmę skłoniła nie tylko środkowoeuropejska lokalizacja, ale również wykwalifikowana siła robocza czy poparcie dla ekologicznej produkcji.

Polski zakład to czwarte europejskie centrum produkcyjne AFL. Oprócz niego w Wielkiej Brytanii i Niemczech znajdują się fabryki kabli światłowodowych, a w Wielkiej Brytanii jest także zakład montażowy połączony z fabryką sprzętu.

Źródło: Investmap.pl, mikrokontroler.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...