TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Google Maps z funkcjami, jakie miały tylko iPhony

Google Maps będą jeszcze bardziej funkcjonalne dla użytkowników, którzy planują podróż. Ich nowa funkcja przyda się także tym, którzy nie mają za oknem termometrów. Zmiany spowodują, że użytkownicy Androida będą mieli takie same możliwości, jak korzystający z iPhone’ów.

Od niedawno Google Maps wyświetlają pogodę dla obszaru, który ogląda użytkownik. Jednak funkcja ta dostępna była jedynie na urządzeniach z oprogramowaniem iOS, a nie tych z Androidem. Teraz wszyscy będą mieli takie same możliwości.

Pogoda w Google Maps

Google Maps dla systemu Android otrzymały funkcję, która wcześniej dostępna była tylko na iPhone’ach. Jest to pole z temperaturą, wskaźnikiem jakości powietrza (EAQI) i prognozą pogody dla wybranego obszaru. Znajduje się w lewym górnym rogu interfejsu mapy.

Po dotknięciu pola pojawiają się bardziej szczegółowe informacje. Jest to chociażby temperatura odczuwalna czy prognoza na najbliższe 12 godzin. Użytkownicy mogą korzystać również z mapy jakości powietrza, gdy dotkną sekcji EAQI.

Aktualizacja informacji następuje wraz z przeglądaniem mapy. Serwis 9to5Google informuje, że funkcja stopniowo trafi do wszystkich użytkowników systemu Android. Należy jedynie aktualizować system i zrestartować Google Maps, by sprawdzić, czy nowa funkcja jest już dostępna.

Źródło: spidersweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...