TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Amerykańska firma Netskope otworzyła data center w Warszawie

Netskope, lider na rynku Secure Access Service Edge (SASE) i cyberbezpieczeństwa, otwierzyła swoje centrum danych (NewEdge) w Warszawie. W sumie amerykańska firma zrealizowała już 62 podobnych inwestycji na całym świecie, na które przeznaczyła ponad 100 milionów dolarów. Niedawno podobne centrum danych zostało otwarte w Brukseli. Warszawska inwestycja to pierwszy taki obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej.

Netskope to amerykańska firma, globalny lider w zakresie cyberbezpieczeństwa, która  dostarcza klientom na całym świecie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE (ang. Secure Access Service Edge). Jej zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce. W Polsce Netskope sprzedaje swoje usługi poprzez sieć partnerów. Nowe centrum danych w Warszawie oferuje wszystkie możliwe usługi na najwyższym światowym poziomie.

„ Platforma Netskope zapewnia bezpieczne przetwarzanie i kontrolę dostępu do wszelkich danych w środowisku chmury informatycznej, sieci internetowej oraz modelu pracy zdalnej czy też hybrydowej. Dla wielu naszych klientów ważne jest, aby wszelkie aktywności ich pracowników były zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej albo w kraju, w którym jest ich główna siedziba. Centrum danych w Warszawie przełoży się lepszy zasięg dostępnych usług Netskope przy wysokiej wydajności i mniejszych opóźnieniach, co niewątpliwie może być bardzo ważne dla firm i przedsiębiorstw korzystających z różnych rozwiązań chmurowych. Uruchomione centrum pokazuje też, że firma chce dynamicznie oferować swoje usługi na polskim rynku. Polska ma być także hubem, który umożliwi dostawę rozwiązań dla klientów z innych krajów Europy Wschodniej.” – komentuje Michał Borowiecki, dyr. regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

W Polsce Netskope intensywnie rozwija sieć partnerów, którzy oferują jej usługi. Obecnie firma współpracuje już na polskim i rynku Europy Wschodniej z Clico jako dystrybutorem jej rozwiązań oraz w Polsce z wybranymi partnerami takimi jak Apius, TraffordIT czy też 4Prime w zakresie sprzedaży i wdrażania jej rozwiązań.

Netskope na rynku cyberbezpieczeńtwia oferuje swoje rozwiązania już od 10 lat, zatrudnia ponad 2500 pracowników. Ma ponad 2000 klientów, w tym wśród największych banków komercyjnych na świecie, 5 z 7 największych dostawców opieki zdrowotnej, 2 z 3 największych firm telekomunikacyjnych a także 2 z 4 największych sprzedawców detalicznych.

Z usług amerykańskiego koncernu korzystają także Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC ENERGY, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL a także federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Firma została wskazana przez Gartner-a jako lider na rynku SSE (Security Service Edge). Warto też zaznaczyć, że jest jedynym liderem SSE wymienionym również w ostatnim opracowaniu Gartnera dla tego rynku. 

Źródło: informacja prasowa

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...