Abi Research: Branża telekomunikacyjna kluczem do odbudowy gospodarki

433

W najnowszym opracowaniu przygotowanym przez Abi Research – „Telcos As A National Growth Accelerator” – przedstawiono branżę telekomunikacyjną jako siłę napędową gospodarki po pandemii COVID-19.

Stuart Claw, dyrektor działu badań Abi Research, przygotował kompleksowe spojrzenie na branżę telekomunikacyjną przed i w trakcie pandemii, a także opracował założenia, które mają za zadanie przedstawić najbliższą przyszłość tej gałęzi gospodarki oraz jej znaczenia dla obudowy działania światowych rynków.

Analityk zauważył, iż przed pandemią branża bywała ignorowana przez władze, a wprowadzane regulacje często sprzeczne lub nieprzystające do zmieniającego się świata. Dopiero konieczność pracy zdalnej i dostępu do sieci w sposób ciągły, bezpieczny i wygodny sprawiły, że dostrzeżono kluczowe znaczenie branży telekomunikacyjnej.

To dzięki dostępowi do Internetu przedsiębiorstwa z całego świata mogły dalej funkcjonować w sposób nieprzerwany, generując PKB krajów i w pewnym stopniu ograniczając kryzys ekonomiczny. Sieć pozwala też na wsparcie bezpieczeństwa społeczeństw starających się normalnie funkcjonować.

Claw przygotował również zbiór porad, które odnoszą się do konieczności pomocy branży ze strony rządu, tak by mogła ona funkcjonować ergonomicznie i bezpiecznie, w tym spektrum reform ułatwiających funkcjonowanie dostawcom usług sieciowych, neutralność sieci i reformę opodatkowania OTT, przygotowanie subwencji czy inwestycje w 5G i rozwiązania smart city.

Whitepaper „Telcos As A National Growth Accelerator” dostępny jest za darmo tu.

Źródło: go.abiresearch.com