3S i itWORKS partnerami strategicznymi

399
usługa telekomunikacyjna

3S S.A. – dostawca usług telekomunikacyjnych działający na terenie Polski południowej oraz krakowski dostawca usług outsourcingowych i integrator – itWORKS S.A., nawiązali współpracę o charakterze strategicznym. Podstawą do niej są synergie dostawcy infrastruktury światłowodowej i usług data center oraz integratora aplikacji i systemów IT. Spółki ogłosiły swoją decyzję podczas warszawskich targów branżowych IT Future Expo 2015.

3S realizuje usługi w oparciu o własną infrastrukturę sieciową i jedno z największych w Polsce data center. itWORKS oferuje między innymi outsourcing rozwiązań informatycznych oraz audyty IT. Obie firmy pracują wyłącznie w modelu B2B. Połączenie sił istotnie zwiększy skalowalność oferty obydwu partnerów:
„Działalność na tym samym rynku i obszarze daje nam podobne spojrzenie na rozwój biznesu. Mamy wielu klientów, którzy mogą realnie odczuć korzyści z tej współpracy – jedni otrzymają dostęp do rozwiązań
i systemów itWORKS, a drudzy do niezawodnej infrastruktury światłowodowej i bezpiecznego centrum danych 3S. Myślimy też o wspólnych projektach dla rynku MSP opartych o cloud i outsourcing”- mówi Piotr Pawłowski, członek zarządu 3S – „Z itWORKS po prostu dobrze nam się pracuje – działamy w oparciu o podobne wartości i kultury organizacyjne, a to tak naprawdę jest podstawą dobrego partnerstwa” – dodaje.
Początkiem współpracy itWORKS i 3S było podjęcie decyzji o relokacji podstawowego Data Center integratora do obiektu 3S.
„Szukaliśmy partnera, który zapewniłby wysoki poziom bezpieczeństwa naszych danych oraz danych naszych klientów – mówi Tomasz Laudy, prezes zarządu itWORKS. W nowym ośrodku w Katowicach mamy wszystko, czego potrzebujemy, by dalej komfortowo rozwijać firmę i dynamicznie rozszerzać paletę usług chmurowych. Dzięki znakomitej współpracy z 3S Data Center niezwykle sprawnie uruchomiliśmy swoje główne Centrum Zarządzania Siecią (NOC), które pracując w trybie 24/7 monitoruje i zapewnia ciągłość działania systemów oraz zarządzanych środowisk, a sieć światłowodowa 3S integruje zasoby z ośrodkiem zapasowym itWORKS. Głęboko wierzę, że kolejnym etapem naszej współpracy będzie wspólne wprowadzenie jeszcze w tym roku szerokiego spectrum usług telekomunikacyjnych i informatycznych, w tym outsourcingowych, nad czym już pracujemy”.
itWORKS jest firmą informatyczną, która od 14 lat wspiera klientów w obszarze IT i biznesu. Obecnie firma zatrudnia ponad 220 specjalistów, współpracuje z ponad 300 klientami i obsługuje ponad 40000 użytkowników, w tym międzynarodowych. Siedziba firmy mieści się w Krakowie, a lokalne oddziały w Katowicach, Warszawie i Łodzi. Więcej na www.itworks.pl
3S to grupa przedsiębiorstw z branży telekomunikacyjnej z siedzibą w Katowicach, obecna na rynku od 2002 roku. 3S dysponuje własną siecią światłowodową o długości ponad 2500 km oraz największym na Śląsku centrum danych. Wykorzystując efekty synergii, Grupa 3S oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne. Więcej na www.3s.pl