13 publicznych hot spotów w Sochocinie

Bezpłatne hot spoty zostały uruchomione w Sochocinie. Pojawiły się w 13 miejscach. Gminie udało się uzyskać dofinansowanie na ten cel.

Gmina Sochocin pozyskała dofinansowanie na powstanie hot spotów. Maksymalne finansowanie, jakie mogła zdobyć, to 64 tys. zł. Pozwoliło to na powstanie 13 punktów dostępu do Wi-Fi.

– Pomysł na uruchomienie sieci hotspotów w Sochocinie to gest w stronę mieszkańców i turystó . Zależało nam, aby w Sochocinie, w miejscach szczególnie popularnych i najczęściej odwiedzanych, można było korzystać z bezpłatnego wi-fi z szybkim Internetem. Prędkość przesyłania danych w takim przypadku wynosi bowiem co najmniej 30 Mb/s –  mówi burmistrz Jerzy Ryziński.

Poród  hit spotów są zarówno wewnętrzne, jak i  zewnętrzne. Te pierwsze znajdują się w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury, budynku szkoły oraz przedszkola.

Punkty zewnętrzne znajdują się na rynku, na ośrodku kultury, na szkole oraz na gminnym stadionie.

Teraz wystarczy poprzez urządzenia odnaleźć sieć Wi-Fi nazwaną „Publiczny Internet dla każdego”. Następnie zaakceptować regulamin i już można się łączyć z internetem.

Źródło: plonszczak.pl