Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

10 mln dolarów nagrody za pomoc w aresztowaniu szefa DarkSide

Za pomoc w odnalezieniu przywódcy DarkSide Departament Obrony USA wyznaczył 10 mln dolarów nagrody. To właśnie ta grupa – według Waszyngtonu – jest odpowiedzialna za atak m.in. na Colonial Pipeline.

“Oferując tę ​​nagrodę, Stany Zjednoczone demonstrują swoje zaangażowanie w ochronę ofiar oprogramowania ransomware na całym świecie przed wykorzystaniem przez cyberprzestępców” – czytamy  w oświadczeniu Pentagonu.

Dla osoby, która pomoże w znalezieniu zarządzającego grupą DarkSide przeznaczona jest nagroda w wysokości 10 mln dolarów (około 40 mln zł). Także za pomoc w znalezieniu pozostałych członków grupy czy pomagających w tych cyberatakach przewidziana jest gratyfikacja finansowa ( 5 mln dolarów).

Grupa DarkSide odpowiedzialna jest nie tylko za atak na Colonial Pipeline, ale też na banki i kancelarie prawne. Ich działanie to ataki ransomeware. Włamują się do sieci firmy i szyfrują dane. Później żądają okupu za ich odszyfrowanie.

Najczęściej zapłata ma być uiszczona w kryptowalucie w celu utrudnienia namierzenia.

 Źródło: dobreprogramy.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...