TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zmiany w zarządach spółek Grupy 3S

 

1 października 2018 w zarządach spółek Grupy 3S nastąpiły zmiany. W 3S S.A. ze stanowiska Prezesa Zarządu ustąpił Jacek Groyecki, współwłaściciel i współzałożyciel firmy. Jego miejsce zajmie Piotr Pawłowski, dotychczas wiceprezes zarządu odpowiedzialny w Grupie za sprzedaż. W 3S Data Center S.A. funkcję Prezesa Zarządu, przejmie Monika Roś-Gruszczyk, dotąd członek zarządu spółki. Zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Szkaradnika, także współtwórcę i akcjonariusza Grupy 3S.
 
Przekazujemy stery spółek w dobre ręce doświadczonych menedżerów, którzy współpracują z nami od lat – mówi Jacek Groyecki, prezes Grupy 3S – Tę zmianę planowaliśmy od dłuższego czasu. Po 18 latach budowania Grupy, przygotowanie i wdrożenie strategii na kolejny okres – lata 2019 – 2022, postanowiliśmy powierzyć młodszym kolegom. Zarówno ja, jak i Zbigniew Szkaradnik będziemy dalej wspierać firmę z pozycji doradców zarządu, dodaje.
 
Jako Grupa stopniowo odchodzimy od sprzedaży prostych usług telekomunikacyjnych i będziemy rozwijać się w stronę bardziej zaawansowanych rozwiązań, wspierających realizację wizji biznesowych naszych Klientów – mówi Piotr Pawłowski, nowo powołany Prezes Zarządu 3S S.A. – Unikatowe połączenie kompetencji, własnej infrastruktury telekomunikacyjnej i klastra centrów danych daje nam przewagę konkurencyjną, którą chcemy wykorzystywać w najbliższych latach.
 
Widzimy bardzo dobre perspektywy dla rozwoju usług centrów danych, w szczególności kompleksowych rozwiązań łączących infrastrukturę i usługi IT – mówi Monika Roś-Gruszczyk, która zajęła stanowisko Prezesa Zarządu w 3S Data Center S.A. – Stawiamy na nowe kompetencje i rozwój zespołów inżynierskich oraz nasze autorskie rozwiązanie Cloud2B – chmura dla biznesu, które wyróżnia nas na rynku data center.
 
W skład Grupy 3S wchodzą: założona w 2002 roku 3S S.A. i jej spółki zależne: 3S Data Center S.A., powstała w 2011 oraz krakowska 3S Fibertech Sp. z o.o, przejęta w 2016 roku. W latach 2007 – 2018, w strukturach Grupy znajdowała się także spółka SGT S.A., która lipcu 2018 zmieniła właściciela na gdyńską Vectrę.
 
Akcjonariuszem większościowym w Grupie 3S jest od 2015 roku fundusz Enterprise Investors. Pozostałymi akcjonariuszami są osoby fizyczne: współtwórcy Grupy 3S – Zbigniew Szkaradnik, Wojciech Apel i Jacek Groyecki.
 
 
Piotr_Pawlowski

Piotr Pawłowski

Absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na kierunkach: Psychologia Biznesu dla Menedżerów (WSBiZ im. L. Koźmińskiego w Warszawie) i Trener i Coach (WSE im. Ks. J. Tischnera w Krakowie). Od 25 lat związany z rynkiem IT i Telco. W Grupie 3S od 2012 roku odpowiada za strategię oraz obszar sprzedaży i marketingu. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w AB S.A. (dystrybucja), Comarch S.A. (integracja) oraz Energis Polska / GTS Poland (telekomunikacja). Prowadził również własną firmę szkoleniową, zajmującą się szkoleniem menedżerów w firmach z sektora ICT. Nadmiar energii kieruje w stronę tenisa stołowego (jest inicjatorem rozgrywek biznesowej 3S Ligi) oraz innych aktywności sportowych – latem można spotkać go na desce windsurfingowej, zimą na snowboardzie.

 Monika_Gruszczyk

Monika Gruszczyk

Absolwentka wydziału prawa i administracji UŚ,  od kilkunastu lat w branży teleinformatycznej. Przez pierwsze lata budowała i rozwijała struktury sprzedaży pośredniej i bezpośredniej w GTS (dziś T-Mobile). Od 2012 roku w Grupie 3S, gdzie początkowo wspierała dział sprzedaży usług dla operatorów a następnie, w 2013 r objęła stanowisko dyrektora handlowego w 3S Data Center S.A. Od 2017 roku w zarządzie spółki. Odpowiada za kreowanie polityki i działań operacyjnych spółki, relacje z Klientami oraz rozwój zespołów sprzedaży. Wolne chwile poświęca na pielęgnację roślin ogrodowych i podróżowanie. Wielbicielka dobrej literatury oraz targów staroci.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...